Сектор Служби у Чернігівській області зібрав ветеранські організації

Дата: 18.11.2015 Переглядів: 469

7 листопада 2015 року в приміщенні Чернігівського Національного Педагогічного Університету ім. Т.Г.Шевченка пройшов форум ветеранських організацій, ініціатором якого став Завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Чернігівській області, голова ГО «Спілка воїнів АТО Чернігівщини» Альберт Черешко.

На заході було представлено більше десяти ветеранських організацій області. Основна мета проведення заходу полягала в налагодженні комунікацій між громадськими об’єднаннями, консолідації ветеранського руху Чернігівщини, встановленні взаємодії між владою і ветеранськими та волонтерськими організаціями щодо вирішення проблем соціального та правового захисту учасників АТО.

У форумі взяли участь: керівник координаційної ради Центру допомоги учасникам АТО в Чернігівській області Світлана Горюнова-Зубашевська; психолог-консультант, волонтер-психолог, член правління ГО «Центру психолого – соціальної допомоги «Ресурс» Ірина Глушко; координатор напрямку у справах родин загиблих ГО «Центру психолого – соціальної допомоги «Ресурс» Микола Шанський; координатор громадської приймальні громадської організації «МАРТ» Інна Сімакіна; заступник обласного військового комісара Чернігівського ОВК, підполковник Вадим Лільчицький, та представники громадських організацій, які займаються вирішенням проблемних питань учасників АТО.

Світлана Горюнова-Зубашевська доповіла про створення, склад та основні напрямки діяльності Центру допомоги учасникам АТО. Вона наголосила, що метою діяльності центру є налагодження такої системи, при якій кожен боєць безперешкодно реалізує своє законне право на отримання пільг незалежно від організації, яка їх надає.

Директором Чернігівського центру з надання безповоротної вторинної правової допомоги Володимиром Бобруйком було розкрито питання «Про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей» та про співпрацю з ГО «MART», яка надає підтримку та вторинну допомогу у вирішенні юридичних та медико-соціальних питань родин учасників АТО.

Представники ГО «Центр психолого – соціальної допомоги «Ресурс» розповіли про роботу Центру з родинами воїнів, які загинули у зоні проведення АТО, ознайомили їх з можливістю проходження соціально-психологічної та фізіологічної реабілітації та реалізації програми “Точка опори” на території Чернігівської області.

Учасники форуму обговорили питання щодо соціального захисту, медичного супроводу, психологічної реабілітації, забезпечення земельними ділянками та житлом учасників АТО, механізму отримання статусу учасника бойових дій.

чернігів-1На заході була винесена пропозиція щодо обрання однієї особи від громадської організації для більш оперативного обміну інформацією на зустрічах на обласному рівні з представниками державних служб та координаційної ради та озвучені завдання від Кабінету Міністрів України щодо налагодження взаємодії та інформування учасників АТО.

За результатами форуму досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці, а також щодо проведення більш розширеного форуму із залученням більш широкого кола представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.