Служба роз’яснює

Дата: 13.02.2015 Переглядів: 210

Нещодавно на телеканалі “ICTV” вийшов сюжет щодо отримання статусу учасника бойових дій працівниками Донецької обласної прокуратури.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції завжди вдячна засобам масової інформації за правдиве та об’єктивне висвітлення інформації.

Про отримання працівниками підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко поінформував членів Уряду, громадськість та представників ЗМІ на засіданні Кабінету Міністрів України 4 лютого 2015 року.

Зокрема, Голова Служби зупинився на факті отримання статусу учасника бойових дій працівниками прокуратури Донецької області, які були залучені до сил і засобів проведення антитерористичної операції Антитерористичним центром при СБУ. У період з жовтня 2014 року по січень 2015 року документи тричі подавались на розгляд міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції та двічі поверталися Службою Генеральній прокуратурі України.

У відповідь на запити Служби Генеральна прокуратура України підтвердила відповідність наданих прокурорами Донецької області матеріалів вимогам чинного Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413. До відома: статус надано 26 особам.

Також інформуємо, що на офіційному веб-сайті Служби www.dsvv.gov.ua для працівників підприємств, установ чи організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, розміщено інформацію про порядок надання статусу учасника бойових дій.

Звертаємо увагу, що Артур Дерев’янко у спілкуванні із засобами масової інформації неодноразово наголошував про надання статусу учасника бойових дій тільки “комбатантам” , тобто тим, хто зі зброєю в руках захищає Україну. Саме таке рішення було підтримане Урядом.