Студенти з Німеччини зустрілися в Службі з Анастасією Гулей

Дата: 01.06.2016 Переглядів: 150

Сьогодні  Державна служба України  у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  приймала у себе делегацію молоді з Німеччини, які мали зустріч з головою Української організації борців антифашистського опору (колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів) Анастасією Гулей.

Ця жінка – легендарна особистість. Киянка. Війна її застала ученицею 9-го класу. Під час окупації примусово вивезена на роботу в Німеччину. Двічі здійснювала спроби втекти, за що 1943 року кинута до нацистського концтабору. Пройшла пекло Аушвіца, потім – Берген-Бельзена.

Гулей АнастасіяПро свою історичну правду Анастасія Василівна розповідала студентам Бременського університету, які вивчають історію війни Східної Європи. Їх знайомство з А. Гулей відбулося під час екскурсії по Бундестагу, коли колишня бранка нацистів відвідувала Німеччину. Бременські студенти, які представлять Німеччину, Францію, Білорусь, побажали зустрітися з нею у Києві.

І така зустріч відбулася в приміщенні Служби. Учасників заходу тепло привітав Голова Служби Артур Дерев’янко, який коротко розказав молоді про державне відомство, напрямки діяльності, головним з яких є соціальний захист ветеранів війни.

Ця зустріч стала символічною для обох сторін. Анастасія Гулей побажала молоді, щоб вони міцно тримали мир і не допустили розв’язування нової світової війни, яка наче “бацила”, за її словами, починає оживати. І ця загроза, як це не прикро, йде від нашого сусіда.IMG_20160601_100956839

У свою чергу, студенти, з щирою зацікавленістю вислухавши історію мужньої українки, подякували Анастасії Василівні за пізнавальну зустріч і побажали їй довгих років мирного життя.