Суспільний центр для ветеранів АТО

На почату травня у Полтаві почне діяти перший в Україні центр реабілітації для атовців. Зараз готують приміщення. Ідея community-центру, що в перекладі означає “суспільний”, для ветеранів АТО виникла в Олександра Алієва, головного спеціаліста Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Полтавській області. Олександр сам брав участь в антитерористичній операції. Має більше п’яти років досвіду участі та реалізації соціальних проектів.
– Поштовхом до створення центру стала, перш за все, низька активність самих учасників АТО, які мало беруть участь у навчальних програмах, якихось заходах. Усі зосереджені перш за все на отриманні документів, пільг, того, що обіцяла держава. При цьому не залишається часу на головне – психологічну і фізичну реабілітацію. У Полтаві ж, своєю чергою, немає платформи, де можна збиратися, спілкуватися. Це – міжконфесійний майданчик, де не представлена якась одна організація, а нейтральна територія, де можна провести час із ранку до вечора, – розповідає Олександр Алієв.
У реабілітаційному центрі не встановлюватимуть ні часових рамок, ні нав’язуватимуть участь у програмах чи відвідування психолога. Тобто притримуватимуться основного принципу роботи вільного простору.
Поки у центрі для ветеранів тривають ремонтні роботи, за допомогою у вирішенні нагальних питань бійці можуть звертатися у Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО у Полтавській області. Ця інформація стосується і тих, хто демобілізувався у попередні хвилі, і тим більше – бійців, які повернуться у четверту хвилю демобілізації.
– Наша служба вже має чималий досвід допомоги бійцям, які повертаються до мирного життя. Якщо є якісь питання з оформлення документі, отримання статусу учасника бойових дій, куди йти, де і що оформляти, ми все роз’яснимо, – зауважує Олександр Алієв.
Звертатися необхідно за адресою: вул. Зигіна, 1, каб. 306, пн.-пт. із 9.00 до 18.00, тел. (095) 61 67 645, Олександр Алієв.
Також діє «гаряча» лінія Обласного контактного центру Полтавської обласної ради – 0 800 502 230.
Більш докладно – на сайті інтернет-видання “КОЛО”