Центр допомоги учасникам АТО у Сумах втілює комплексне обслуговування

Дата: 21.04.2017 Переглядів: 641

Комунальна установа  “Центр надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей” було створено рішенням Сумської міської ради у березні 2016 року. Центр допомоги учасникам АТО запрацював на повну потужність  в квітні 2017 року.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Любов Шепель повідомляє, що унікальність установи – в комплексному обслуговуванні та наданні всіх видів необхідної допомоги як медичного, так і соціального та юридичного спрямування.

У структурі центру функціонують відділення медичного та соціального супроводу,  соціально-психологічних та педагогічних послуг, фізіотерапевтичне відділення.

Загалом планується надання послуг більше ніж 2 тис. учасникам антитерористичної операції, учасникам бойових дій та членам їх родин.

В центрі здійснюється медичний огляд та обстеження лікарем-терапевтом, проводиться визначення шляхів вирішення основних проблем, обсягів та строків проведення реабілітаційних заходів, складання індивідуального плану соціального супроводу, визначається індивідуальний план лікування та реабілітації у стінах закладу, за потреби – направлення у інші лікувально-діагностичні заклади та на санаторно-курортне лікування.

Відділення соціально-психологічних та педагогічних послуг проводить психологічну діагностику особистості, психокорекційну роботу, визначення форм, методів, заходів, терміну та процедур психологічної корекції, подолання наслідків посттравматичного синдрому та надання консультацій близьким родичам захисників. Планується облаштування кімнати психологічного розвантаження.

Фізіотерапевтичне відділення забезпечує проведення комплексу гідрооздоровчих процедур, бальнеотерапії, масажу, лікувальної фізкультури, які застосовують з лікувальною і профілактичною метою. Спеціалісти з фізичної реабілітації займаються розробкою індивідуальних планів занять на тренажерах та організовують їх супровід.

Також, в центрі окремо створена ігрова кімната для дітей учасників АТО, працює організатор розважальних заходів, аніматор, проходять безкоштовні курси англійської мови для дітей 8-12 років.

Учасників АТО та членів іх сімей запрошують відвідати центр за адресою: м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 165/71 (контакт-центр:  095 590 95 66, 098 826 23 36).