ЦСПР м. Іванків підтримує міжнародні зв’язки

Дата: 17.07.2017 Переглядів: 95

З Іванківською районною громадською організацією «Центр розвитку громади» центр соціально-психологічної реабілітації населення м. Іванків, що належить до сфери управління Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, має не лише дружні, а й ділові відносини.

Цього разу було проведено спільний «круглий стіл» на тему: «Розвиток міжнародного співробітництва у напрямку оздоровлення дітей учасників АТО та дітей внутрішньо переміщених осіб, в тому числі за кордоном». В його роботі взяли участь представники Іванківської районної громадської організації «ЦРГ», Іванківського ЦСПР, португальської асоціації «ACLIS» та Міжнародного благодійного фонду «Східно-Європейська» місія.

Пабло Пірос (Португалія), представник відомої в світі страхової компанії «Liberty Seguros», яка свого часу ініціювала відпочинок чорнобильських дітей,  відмітив роль ЦСПР у відборі  на оздоровлення та  запевнив, що по можливості, в майбутньому пріоритет залишиться  за дітьми з сімей учасників АТО.

– Прикро, але в нашій країні, – продовжив Пабло, мало інформації про те, що діється на Сході України. Як і мої колеги, я дізнаюсь про все з українського телебачення, фотографій з іванківських сімей та інформації центру соціально-психологічної реабілітації. Мене особисто це дуже вражає.

Світлана Кушнір, координатор МБФ «Східно-Європейська місія» зазначає: “Фонд серйозну увагу звертає на напрямок роботи з учасниками АТО та їх сім’ями. Допомагали тяжкопораненим з Іванківського району – Володимиру Василенку, Денису Лучку, Дмитру Орещенку. Для дітей щороку влаштовують відпочинок в таборі. Цього літа з нашого району таких дітей буде 11. Розуміємо, окрема тема, що потребує вирішення – внутрішньо переміщені особи, відтак, постійна необхідність в одязі, продуктах харчування, медикаментах і не тільки”.

Інна Шеремет, фахівець із соціальної роботи Іванківського ЦСПР, повідомила, що працюючи з різними міжнародними організаціями, які звертаються через громадські організації, і напряму до Центру, можна зробити висновок про практично повну відсутність за кордоном інформації про війну в  Донецькій та Луганській областях, принаймні, в Європі. І те, що Центр пропонує для відпочинку за кордоном, в першу чергу, саме цих дітей, їм не зрозуміло. Разом з тим, вона висловила подяку за відпочинок, який організовують португальці на березі Атлантичного океану.

У липні-серпні 36 дітей з Іванківського району проведуть не тільки в м. Порто, де проживає більша частина приймаючих сімей, а й ще побувають і в інших країнах, адже португальці дуже люблять подорожувати,  особливо на південь, до свого найближчого сусіда – Іспанії.

Оксана Пархоменко, багатодітна мати, член громадської організації «Центр розвитку громади», волонтер ЦСПР, сказала: “Мені завжди цікаві ті заходи, що проводяться в центрі. До цієї роботи я залучила і свого брата Олексія, учасника бойових дій на Сході України. Вважаю, що волонтерство в любому його прояві – це цікаво і необхідно, особливо, коли це стосується дітей. Представники міжнародних організацій це добре розуміють”.

Галина Бабич, директор Іванківського ЦСПР, підсумуючи роботу «круглого столу», високо оцінила допомогу громадських вітчизняних та міжнародних організацій.

Повідомлення про початок нового проекту для внутрішньо переміщених осіб, підтриманий Товариством Лева та Міністерством закордонних справ Республіки Польщі – Фондом Terra Humana, викликало схвалення.

Про це інформує Анна Саченко, фахівець із соціальної роботи Центру.