ЦСПР м. Коростень провів круглий стіл з питань соціальної адаптації учасників АТО

Дата: 27.04.2017 Переглядів: 377

26 квітня 2017 року відбувся круглий стіл з представниками місцевого самоврядування сіл, які належать до Ушомирської сільської ради Коростенського району, де були висвітлені питання надання  інформаційних та правових  послуг демобілізованим учасникам АТО спеціалістами Центру соціально-психологічної реабілітації населення м. Коростень.

Діяльність Центру, який знаходиться у сфері управління Державної служби, направлена на надання психологічних, соціальних, навчально-просвітницьких та інформаційних  послуг для учасників бойових дій та можливості їх участі в міжнародних програмах та проектах. На заході були присутні  демобілізовані військовослужбовці, члени сімей учасників АТО.

«Соціальна адаптація демобілізованих  учасників АТО до умов мирного життя» – власне такою темою буда представлена презентація провідного фахівця із соціальної роботи Центру  з метою висвітлення  питань реалізації державних, регіональних та місцевих програм, спрямованих на соціальну адаптацію демобілізованих   до мирного життя. Присутніх ознайомили з основними складовими   соціальної адаптації: психологічною, правовою та професійною.

Юрисконсульт ЦСПР Ольга Вигівська поінформувала про юридичні послуги, які надаються учасникам АТО у Центрі,  розповіла про основні пільги, соціальні гарантії та їх механізм реалізації. Окремим учасникам було надано індивідуальні консультації.

Основна увага була зосереджена  на програмах та проектах Центру, які спрямовані на реалізацію соціальної адаптації  демобілізованих військовослужбовців м. Коростеня та Коростенського району. Бійцям будо  повідомлено про Всеукраїнську програму «Виходь у світ», метою якої є навчання англійської мови  для учасників АТО для підвищення конкурентоспроможності  на ринку праці та збільшення можливості отримати гідну роботу або відкрити власну справу.

Демобілізованим  запропонували взяти участь у проекті «Жива бібліотека», щоб ближче з ними познайомитись, виявити їхні  проблеми, знайти   способи їх вирішення, а також мати можливість проводити зустрічі з учнівською молоддю задля виховання патріотизму у підростаючого покоління.

Присутніх зацікавила інформація про Всеукраїнську програму  із соціального захисту «Соціальна картка учасника АТО», яка реалізується з ініціативи Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!” та за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Вони дізналися про цілий комплекс заходів, який пропонує програма, а також про  надання  послуг по даній програмі у Центрі.

Так як  одним з напрямків діяльності  Центру є робота в рамках міжнародних програм та проектів, то демобілізованим теж була запропонована інформація  про можливість  участі у міжнародному проекті «Повернення до життя» за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США(USAID), Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації, де реалізується  Програма активної реабілітації для учасників бойових дій, які мають певні порушення здоров’я внаслідок травм. Було повідомлено про роботу, яка проводиться по міжнародному проекту по напрямку допомоги сім’ям загиблих бійців за сприяння  Злученого українсько-американського допомогового комітету (США), де вже 3 сім’ї загиблих  учасників АТО з Житомира, Бердичева та  Черняхова беруть участь.

Наприкінці зустрічі учасники круглого столу отримали  брошури, буклети, інформаційні листівки, візитівки, випуски двомовної газети Центру «Коростень-News» про діяльність ЦСПР, що стане всім в нагоді. Всіх присутніх  запрошено до співпраці і запропоновано активніше звертатися до фахівців Центру. Адже тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати проблеми та отримати перемогу!

Про подію інформує провідний фахівець із соціальної роботи Центру Віра Гис