У Бородянському ЦСПР запрацювала група самодопомоги дружин учасників АТО

Дата: 25.02.2019 Переглядів: 108

У Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, розпочала роботу Група самодопомоги дружин учасників АТО/ООС, на якому розглянули можливість подолання залежності від паління.

Ініціатива створення такої ГСД йшла від самих дружин атовців, адже багато з них призвичаїлися палити в очікуванні своїх героїв з війни, намагаючись таким чином подолати страхи й тривожність. І хоча зараз визнають, що то мало допомагало, проте залежність від нікотину встигли отримати.

Без фахівця тут не обійтися, тож дівчата запросили експерта з питань залежностей, соціального педагога ЦСПР Олександра Старовойтенка. А запропонований ним ігровий формат спілкування найбільше сприяв налаштуванню на сприйняття учасниками інформації. Тема розмови насправді дуже серйозна і важлива – адже йдеться про здоров’я, тривалість життя.

Олександр дає можливість кожному учаснику ГСД зважити, що важливіше особисто для нього: оманливий спосіб вгамувати нерви за допомогою сигарети чи майбутнє своє і дітей. «Задуматися над своєю проблемою, визнати залежність – це перший і найголовніший крок. А далі у мене в запасі є методики, які дійсно працюють. Кожен має шанс позбутися шкідливої звички», – говорить соціальний педагог.