У Дніпрі розповіли, які виплати отримають цивільні, що постраждали через війну

Дата: 25.01.2019 Переглядів: 136

«На що сподіватися пораненим цивільним, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій?», – про це у прес-центрі Відкритий “Відкритий” м. Дніпро розповіли координатор громадської приймальні «Української Гельсинської спілки з прав людини» у Дніпрі Наталія Кожина, начальник Східного міжрегіонального відділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олексій Корж, юрист громадського  об’єднання «Правозахисна група СІЧ» Марина Кіптіла, волонтер Олег Бусень.

«Нарешті визначено механізм встановлення зв’язку інвалідності через травму, отриману під час війни. Спочатку були внесені зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», де передбачено, що мирні особи також мають право на статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Урядом прийнято постанову № 306, якою визначено порядок встановлення зв’язку інвалідності з пораненням або іншим ушкодження здоров’я. Затверджено положення про міжвідомчу комісію з питань установлення фактів отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО»,про це йшлося під час розмови у прес-центрі.

У результаті бойових дій на сході України багато цивільних осіб зазнали різних ушкоджень. Це були не тільки поранення, але й погіршення здоров’я у результаті перебування у зоні військового зіткнення.

«Тепер й цивільні особи, яким встановлена інвалідність внаслідок війни, будуть отримувати пенсію», – повідомив Олексій Корж.

Відео з прес-центру