У Хмельницькому урочисто відзначили День Героїв

Дата: 24.05.2018 Переглядів: 71

Насичено, цікаво та масштабно у Хмельницькому відзначили День Героїв.

Дорослі та діти, пересічні містяни та можновладці, учасники АТО та добровольці, представники силових структур та Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції активно брали участь у святкових заходах.

Свято поки не стало державним, проте в обласному центрі його вперше відзначали із розмахом.

До цієї важливої дати було приурочено освячення пам’ятної дошки Євгену Коновальцю та відкриття щойно встановленої дошки Роману Шухевичу. Меморіальна дошка Євгену Коновальцю була встановлена у січні цього року.

Освячення дошки провіднику українського націоналізму відбулося у день його смерті.

Заступник міського голови Галина Мельник зазначила: «Саме цього дня, 23 травня 1938 року, у Роттердамі Євгена Коновальця вбили агенти НКВС. Будинок для відкриття пам’ятної дошки обрали не випадково. У 1919 році у цьому приміщенні видавалася “Стрілецька думка” – часопис Українських січових стрільців».

У честь свята на фасаді кінотеатру Шевченка з’явилася згадка і про ще одного великого політичного діяча, головнокомандуючого УПА, генерала-хорунжого – Романа Шухевича. Місце його розташування обрали не випадково. З історичних джерел відомо: саме тут Шухевич  брав участь в декомунізації, скидаючи пам’ятник Леніну.

«Роман Шухевич знову повернувся в Хмельницький. Як стверджують деякі історики, він став одним із перших декомунізаторів у нашому місті, адже за його участі у 1941 році тут був скинутий пам’ятник ката українського народу – Володимира Леніна, – розповідає міський голова Олександр Симчишин. – Зазвичай більшість знає Романа Шухевича як головнокомандувача УПА. Це без сумніву була його найбільша заслуга. Проте він був цікавою й багатогранною людиною, зміг реалізуватись у всіх сферах життя. Саме завдяки йому боротьба проти більшовицьких загарбників тривала й після офіційного завершення Другої світової війни. Тому в березні 1950 року вороги організували спецоперацію, щоб вбити Романа Шухевича».

До Дня Героїв у центрі міста влаштували демонстрацію військової техніки, зброї, амуніції. Тут можна було побачити техніку, яку використовували під час бойових дій на Сході нашої країни. Серед експонатів були броньований КРАЗ, БТР та два всюдиходи «Hummer». Усі бажаючі могли приміряти бронежилет або навіть посидіти у військовій техніці. Біля військових автомобілів встановили столики з різноманітними засобами захисту. Хмельничани активно цікавились експонатами. Особливе захоплення викликало оснащення спец призначенців – сучасних Героїв – захисників України.

Вже надвечір містяни поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, що на Майдані Незалежності. Без промов та виступів, хмельничани хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

Із Майдану курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького та учасники АТО разом із оркестром пройшли урочистим маршем центральними вулицями міста до майданчика біля кінотеатру імені Тараса Шевченка. На імпровізованій сцені під музичну композицію прикордонники продемонстрували виступ роти почесної варти. Після охоронців кордону свою вправність демонстрували бійці-спецпризначенці.

Перед святковим концертом Олександр Симчишин вручив персональні нагороди майже двом десяткам учасникам нинішньої російсько-української війни.

Крім цього, нинішнім Героям було вручено 4 квартири, придбані коштом місцевого бюджету.

Пам’ять та шана Героям минулого, честь та слава Героям сьогодення!