У пам’ять про загиблих захисників у Чернігові заклали каплицю

Дата: 12.05.2016 Переглядів: 191

8 травня, у День пам’яті та примирення, на кладовищі «Яцево» у Чернігові містяни вшановували загиблих за незалежність і територіальну цілісність України.

загибліПоминальний захід на місці, де похований 31 із 144 загиблих у АТО синів Сіверського краю, було ініційовано обласною державною адміністрацією, обласною, міською радами, громадськими організаціями «Єдиний волонтерський центр» та «Єдина родина Чернігівщини».

«Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті та примирення і все людство поминає жертв Другої світової війни. На жаль, історія має здатність повторюватися, і на українській землі знову йде війна. Нащадки переможців у Другій світовій, як і їхні героїчні діди й прадіди, стають на захист своєї Батьківщини. Віднині ми поминаємо та вшановуємо всіх загиблих за незалежність і територіальну цілісність України», – цими словами було розпочато меморіальний захід.

панахидаЗгадавши всіх загиблих захисників України, які поховані у Чернігові, присутні пом’янули їх хвилиною мовчання та помолилися за вічний спокій полеглих героїв. Заупокійну літію відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського Патріархату Євстратій.

освяченняПісля молебну відбулося освячення пам’ятної плити на початок будівництва меморіальної каплиці «Архистратига Божого Михаїла» в пам’ять про загиблих захисників Батьківщини, яку напередодні було закладено за ініціативи громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», за підтримки Чернігівського міського голови та громади міста.

чернігів_яцево_головнаЗі словами вдячності родинам героїв, закликами до увічнення пам’яті захисників та примирення до присутніх звернулися перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова облради Ігор Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко і голова обласної громадської організації «Єдиний волонтерський центр», депутат міської ради Ірина Березинець. Участь у заході також взяли фахівці сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Чернігівській області Альберт Черешко та Оксана Петренко.

виступи-2

Слово було надано членам родин загиблих. Перед присутніми виступили Олена Миколаївна Запека – мама молодшого сержанта міліції спеціального батальйону міліції «Чернігів» Запеки Віктора Олександровича, Юлія Олександрівна Тітарчук – дружина капітана 1-ї окремої танкової бригади «кіборга» Володимира Івановича Тітарчука та Микола Миколайович Шанський – голова обласної громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», батько Андрія Миколайовича Шанського – майора Північного управління Національної гвардії України.

яцево_квартал атовцівНа завершення зустрічі  учасники заходу поклали квіти до пам’ятників загиблим героям АТО і загиблим у Другій світовій війні.

Подію висвітлювалася місцевим телеканалом “Сівер”, іншими ЗМІ.