Учасники АТО самоорганізовуються для вирішення своїх проблем

Дата: 29.05.2017 Переглядів: 98

28 травня на базі Іванківського ЦСПР, що знаходиться у сфері управління Служби,  було проведено збори громадської організації «Учасники бойових дій АТО». Участь в зібранні взяла заступник директора ЦСПР Людмила Шелест.

Головним питанням, що обговорювалося, було отримання наказів про виділення земельних ділянок та порядок розроблення проекту землеустрою й приватизації.

За сприяння голови ГО Віктора Красюна накази про надання  земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства на території  Оранської сільської ради вже отримали 35 учасників АТО та під ведення садівництва на території Феневицької сільської ради – 55 учасників АТО. Обговорювалися й перспектива виділення земель для «атовців» на території інших сільських рад.

Особливо емоційно обговорювалося питання забезпечення права учасника АТО на безкоштовний проїзд. Знову почастішали випадки відмови водіїв перевозити учасників бойових дій безкоштовно. Серед найтиповіших відмовок – «В мене вже є два пільговика» (навіть, коли їх немає), «Держава не компенсує витрати на ваш проїзд». Насправді, це не є підставою для відмови. З іншого боку – ні для кого не секрет, що пасажирів, які розраховуються готівкою з водієм, а не через касу, завжди більша половина автобуса. Така «компенсація» чомусь не враховується. Тож питання перевезення учасників АТО – це більшою мірою питання моралі  й совісті водія.  Учасниками зборів було вирішено фіксувати випадки порушення Закону України, зазначаючи прізвище водія, номер авто, фірму-перевізника, рейс та час відправлення, щоб вживати міри для вирішення проблеми.

Людмила ШЕЛЕСТ, заступник директора