В Івано-Франківську презентували дорожню карту щодо соціального забезпечення учасників АТО

Дата: 21.04.2016 Переглядів: 114

За участі заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Віталія Яворського, завідуючого сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Івано-Франківській області Мирослава Кріля, координаторів Центру допомоги учасникам АТО Наталії Сербин та Вероніки Дичковської відбувся брифінг щодо соціальних програм для учасників АТО та їхніх сімей.

Ів-Фр.Брифінг (2)Організатори заходу розповіли про можливості отримання соціальної допомоги учасниками бойових дій. Під час ознайомлення з програмами координатори Центру допомоги учасникам АТО поінформували присутніх про різні рівні пільг для бійців, а саме: державного та місцевого значення, а також допомога на рівні держави. Зокрема, відповідно до прийнятого Урядом рішення у 2016 р. здійснюватиметься виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.  Передбачено, що для інвалідів першої групи вона становитиме 2975 гривень, другої – 2600, третьої – 2310 та 920 гривень для учасника бойових дій.

Координатор Центру допомоги учасникам АТО Вероніка Дичковська розповіла про можливості санаторно-курортного лікування бійців за державні кошти. “Військовослужбовці протягом року мають право на путівку на оздоровлення та можуть отримати направлення на психологічну реабілітацію” – зауважила волонтер.

Обласною програмою передбачено сімейні відпочинки. Ними в Івано-Франківській області скористалося близько 40 родин.

Варто відзначити, що  на здійснення заходів з психологічної реабілітації учасників АТО з державного бюджету виділено  майже 50 млн. гривень.

Бійці, які під час виконання службових обов’язків втратили кінцівки, можуть отримати безкоштовно житло за державною програмою, яку реалізує Державна служба. На даний час, в Івано-Франківській області таких людей двоє: один – житель Івано-Франківська, інший – Калуша.