В Одесі успішно пройшла прем’єра фільму «Одесити на Донбасі»

Дата: 09.11.2017 Переглядів: 187

Прем’єра  повнометражного документального фільму «Одесити на Донбасі» (про що Служба нещодавно повідомляла) викликала в Одесі жвавий інтерес. Бажаючих переглянути картину  ще за день до показу виявилось вдвічі більше, ніж вміщував кінозал на 228 місць. У взаємодії з Південним міжрегіональним сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО керівництвом кінотеатру «Планета кіно» було прийнято рішення одночасно демонструвати фільм в двох глядацьких кінозалах.

На перегляді фільму поряд з військовослужбовцями Одеського гарнізону Збройних Сил України, представниками Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції були члени родини загиблих героїв-земляків на Сході України, волонтери, ветерани-учасники АТО, добровольці,  курсанти військових вишів, ліцеїсти та небайдужі одесити.

В основу сюжету фільму покладено історії одеситів, які брали участь у бойових діях в зоні проведення АТО, серед них – офіцери-друзі капітани Дмитро Васильєв (героїчно загинув під Мар’їнкою 31 травня 2015 року) та Андрій Скороход, бійці-добровольці Дмитро Олегович, Євген Титаренко, Роман Колдомасов, Євген Лата та волонтер Віктор Погодін.  Всі вони дуже різні, й причини поїхати на фронт у кожного свої. В кожного – своя «військова історія та історія повернення до мирного життя».

По завершенні перегляду картини, глядачі одностайно аплодуючи піднялись зі своїх місць та скандували гасло «Слава України – Героям Слава». Ніхто з присутніх глядачів залу не залишав, всі взяли участь у прес-конференції.

Деякі герої, що повернулися до мирного життя, зрозуміли, що війна для них, як і для країни, ще не закінчена. Тому що «свої» іноді можуть бути не менш жорстокими, ніж «чужі», – відзначив у своєму виступі режисер фільму Олександр Авшаров.

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Микола Сторожук від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  засвідчив повагу та висловив щиру вдячність Міжнародному продюсерському центру «Фор-Пост», генеральному продюсеру фільму  Олександру Дрізу, режисеру   Олександру Авшарову, та всьому творчому колективу, який організував та зняв цю хвилюючу, реалістичну та незабутню картину. Він також відзначив, що такий фільм потрібен нашому суспільстві в цілому та кожному небайдужому українцю, зокрема, щоб знати всю правду про російсько-українську війну на Сході України, та запропонував вшанувати світлу пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Зйомки фільму проходили протягом восьми місяців у Києві, Дніпрі, Одесі, а також на передовій у зоні проведення АТО. В прокат картина вийшла 9 листопада в кінотеатрах Одеси, потім стрічку покажуть у Києві, Львові, Харкові та Сумах, а переглянути її на телебаченні можна буде у наступному році.

 

Як проходила презентація фільму можна подивитись на 7 телеканалі.

У програмі «Інтерв’ю дня» режисер фільму «Одесити на Донбасі» Олександр Авшаров та генеральний продюсер фільму Олександр Дріз у студії «Першого міського» розповіли про національну культурну подію.