В Одесі вперше встановили біонічний протез, зібраний місцевими протезистами

Дата: 06.11.2015 Переглядів: 252

Першим, хто зміг отримати біонічний протез, став Сергій Воропай. Він отримав оранення, коли викидав гранату з укриття, де був зі своїми бійцями з механізованої 28-ї бригади. Навіть оком мигнути не встиг, як став інвалідом, розповідає командир відділення Сергій Воропай.

Йому відірвало руку, і додому, в Херсонську область, Сергій повертався вже інвалідом. Там на нього чекала родина та пай землі, який треба обробляти. На місці колишній військовий не всидів, отже звернувся до лікарів по допомогу. Наполягав: лише штучна рука, яка може згибатися, розгинатися та робити дрібні рухи, зможе повернути його до повноцінного життя. Він підійшов за всіма параметрами, і 2 липня Сергію почали робити протез. Встановили лише нині. Тепер Сергій Воропай радіє та вчиться керувати «залізною рукою».

«Для мене це все. Та саме життя продовжується, вже з рукою. Як-ніяк вже функціонує, як я дома був обмежений, тільки лівою все робив, але воно не те. А тут вже можно і взяти, щось перенести… це все іспитав я вчора. Ну і добре », — радіє Сергій Воропай.

Він отримав протез за програмою Мінсоцполітики, яке забезпечує необхідне фінансування протезування бійців АТО. В Україні такі протези вони отримують безкоштовно, – розповідає директор центру протезно-ортопедичної допомоги Марія Толпіна: «Ограничений нет, мы обслуживаем граждан Украині со всех областей, обращаться могут. Государство продолжает финансирование, это было и в прошлом году, будет и в следующем году, то есть здесь затруднений нет».

Орієнтовна ціна біонічного протезу — близько 700 тисяч гривень. І це в рази дешевше, ніж подібне протезування за кордоном.

За матеріалами сайту Громадського радіо.

До речі, Ганна Снєгіна в своєму матеріалі помилилася, сказавши, що закордонне протезування не фінансується державою.

Про державну програму протезування за кордоном читайте на сайті Служби в рубриці “Протезування та технічні засоби реабілітації”

а також тут