Ветеранів ВСВВ запросили на Дні Африки

Дата: 01.06.2018 Переглядів: 75

25 травня 2018 року представники Всеукраїнської Спілки ветеранів війни взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня Африки, які були організовані відокремленим підрозділом ВСВВ «Центр миротворчості» за підтримки представників діаспор африканських країни в Україні та керівництва Національного університету України.

Цій даті була присвячена урочиста зустріч представників діаспор Африканських країн, що мешкають в Україні, дипломатичного корпусу цих країн, української громадськості. Захід був організований Африканською радою в Україні та ректоратом НАУ.

На урочистості були запрошені представники Всеукраїнський Спілки ветеранів війни, які брали участь у локальних війнах в різних країнах Африки (Ефіопія, Мозамбік, Ангола, Лівія, Сьєра Леоне та інші).

З вітальним словом до учасників свята звернувся ректор НАУ Володимир Ісаєнко, який розповів присутнім про діяльність закладу, організацію навчального процесу, учасниками  якого є і студенти з африканських країн.

На закінчення виступу ректор НАУ вручив деяким учасникам зібрання почесні відзнаки вишу, у тому числі і Гайтані –  українській співачці та автору пісень конголезького походження.

Потім перед присутніми виступив Президент Громадської організації «Африканська Рада в Україні», віце-консул Гвінейської Республіки в Україні  Діалло Ісса Садіо, який щиро привітав усіх учасників заходу з 55-ою річницею заснування «Організації Африканської Єдності». Він розповів про історичну роль «Організації Африканської Єдності», її внеску у вирішенні широкого спектру проблем у житті країн африканського континенту. Також він щиро подякував за гостинність Україні, яка стала другою батьківщиною для багатьох африканців. Президент пообіцяв і надалі зміцнювати і розширювати співробітництво з українською владою,  а головною місією діяльності організації визначив – налагодження ефективного діалогу між африканською та українською культурам.

Під час заходу відбулось  нагородження представників дипломатичного корпусу Африки в Україні та ветеранів локальних воєн у Африці – членів Всеукраїнської Спілки ветеранів війни.

Чудовим акордом на завершенням урочистостей став концерт художньої самодіяльності представників Африканського континенту та друзів Африки, програма якого включала музику, пісні, поезію популярну в країнах Африки і в Україні.