Ветерани війни вшанували пам’ять Ковпака

Дата: 25.05.2017 Переглядів: 159

Покладанням квітів до могили на Байковому кладовищі м. Києва, 25 травня 2017 року, у 130 річницю від дня народження одного із засновників партизанського руху на території України, вшанували світлу пам’ять Сидора Ковпака ветерани партизанського руху Другої світової війни, представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ветеранських об’єднань та громадськість.

С. А. Ковпак народився 26 травня 1887-го року у селі Котельва (нині селище міського типу Полтавської області) у селянській родині. Один з організаторів партизанського руху на Україні у роки Другої світової війни.

З вересня 1941-го року він був командиром Путивльського партизанського загону, а згодом  очолив з’єднання партизанських загонів Сумської області.

У 1941-1942-му роках партизанськими з’єднаннями під командуванням Сидора Ковпака було здійснено рейди по тилах німецьких окупантів на території Сумської, Курської, Орловської та Брянської областей, у 1943-му році проведений Карпатський рейд.

Сумське партизанське з’єднання під командуванням Сидора Ковпака пройшло по тилах німецько-фашистських військ більше 10 тисяч кілометрів. Було розгромлено гарнізони противника у 39 населених пунктах.

Рейди Ковпака відіграли велику роль у розгортанні партизанського руху проти німецьких окупантів на території України і внесли великий вклад у перемогу над ворогом.