Ветерани війни вшанували учасників бойових дій

Дата: 15.02.2016 Переглядів: 117

Щороку, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та важлива подія виведення військ з Афганістану, яка відбулася 27 років тому.

Саме ці теми були в центрі уваги ветеранів війни ¬- учасників урочистого зібрання в Київському міському палаці ветеранів, проведеного напередодні, 12 лютого, Всеукраїнською Спілкою ветеранів війни, яку очолює генерал-полковник у відставці Володимир Воронцов.

IMG_2195На заході були присутні майже тридцять ветеранів війни – представників різних поколінь і широкого спектру миротворчих місій на території інших держав, в яких брав участь колишній Радянський союз і громадяни новітньої Української держави. Це – Північна Корея, В’єтнам, Ангола, Ефіопія, Сирія, Ліван, Афганістан і багато інших гарячих місць світу. За останні роки українські військові побували в Грузії, Іраку, Македонії, Боснії і Герцеговині, Косово, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Ефіопії, Лівані тощо.

Як завжди, на подібних зібраннях було багато цікавих спогадів учасників бойових дій про минулі історичні події в різних країнах світу, слушні думки і резонні оцінки бувалих ветеранів на воєнні події, які сьогодні мають місце в Україні. Цілком закономірно, що спираючись на свій бойовий і життєвий досвід, добре знаючи, що таке війна, вони з перших днів збройного протистояння на Донбасі всім серцем – по мірі сил і можливостей – долучаються до справи з відстоювання незалежності і територіальної цілісності нашої держави.

IMG_2204Під час своїх виступів ветерани війни, незалежно від віку і бойових біографій, залишаються однодумцями в тому, що були, є і завжди будуть зі своїм народом. Всі як один закликали до миру і відстоювання ключових людських і національних цінностей. Найбільш активні у громадському житті цього дня отримали почесні грамоти від голови Спілки.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ з Афганістану – ще один привід задуматися над трагічними подіями, які сьогодні відбуваються в Україні та світі. Ветерани звертаються до керівників держави з вимогою не лише поваги і належного соціального захисту, але й рішучості у наведенні порядку. Керманичі мають більш активно і дієво впливати на тих, хто робить замах на наш суверенітет і незалежність.