Ветерани ВСВВ відвідали село Світанок

Дата: 17.12.2015 Переглядів: 248

16 грудня 2015 року делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни спільно з аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Україні паном полковником Павелом Келблом відвідала село Світанок Ніжинського району Чернігівської області.

Приводом для цієї поїздки на чернігівщину стали події під час Другої світової війни. Восени 1943 року саме там, в районі станції Яхнівка, загинули і були поховані в с. Світанок 54 чехословацьких воїни.

IMG_1978Делегацію із 18 ветеранів Другої Світової війни та ветеранів локальних воєн гостинно зустрічали голова Ніжинської районної державної адміністрації Івашин В’ячеслав Анатолійович, голова Ніжинської районної ради Бузун Олег Віталійович, сільський голова с. Світанок Людмила Касса.

Учасники зустрічі відвідали Музей українсько-чесько-словацької дружби, поклали вінки та квіти до меморіалу та могили чехословацьких воїнів, до меморіалу односельцям, які загинули в роки Другої світової війни.

В сільській школі ветеранів з хлібом та сіллю привітали учні в національному вбранні. Під час уроку мужності перед школярами виступили голова Ніжинської РДА, голова Ніжинської районної ради, перший заступник Голови Ради ВСВВ В. Шамрай, ветеран-фронтовик Другої світової війни А. Капацевич, ветеран війни у В’єтнамі В. Бурнаш, аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Україні полковник П. Келбл.

IMG_1867Від імені Президії ВСВВ почесним знаком “55 років ВСВВ” було нагороджено жителя села Світанок інваліда Другої світової війни Миколу Прокоповича Єрохіна.

Бібліотеці школи були передані книжки про Другу світову війну та участь у ній дітей України. На завершення зустрічі відбувся концерт художньої самодіяльності талановитих місцевих виконавців.