Відео-звернення дітей м. Коростеня до міжнародної спільноти

Дата: 21.04.2016 Переглядів: 139

Нещодавно у Центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростеня діти та підлітки  одного з найбільш радіаційно-забруднених міст України внаслідок аварії на ЧАЕС звернулися до міжнародної спільноти, щоб ще раз привернути увагу лідерів країн та  громадськості світу на нагальні проблеми сучасності та спільними зусиллями подолати всі проблеми, які існують на нашій планеті. 

DSC03874До вашої уваги скорочений зміст звернення, повну версію ви знайдете у відео-записі.

 «Ми – діти м. Коростеня, найбільшого в Україні міста за кількістю населення та площею, яке постраждало від наслідків Чорнобильської аварії. Напередодні 30-х роковин Чорнобильської катастрофи ми б хотіли звернутися до міжнародної спільноти, до всіх тих, хто несе відповідальність за наше майбутнє  та майбутнє наступних поколінь. Ми – діти, які народилися та проживаємо в радіаційно-забрудненій зоні після найбільшої ядерної катастрофи в історії людства.

Це трапилося 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції 30 років тому. Наслідки катастрофи  ще й зараз відчуваються та містять небезпечну радіацію і до сьогоднішнього дня, і ще триватимуть сотні років. Це була найгірша аварія, спричинена людським фактором. Сьогодні ми згадуємо жертв найбільшої в світі катастрофи: рятівників, пожежників, працівників транспорту, медичних працівників, солдатів, всіх тих, хто  приймав участь в ліквідації наслідків катастрофи. 

Японія також постраждала від подібної трагедії 25 років тому – 11 березня 2011р. Це друга найбільша в світі катастрофа після Чорнобиля. Вони зіткнулися  з такими  ж проблемами, як і  ми  впродовж цих років. Ми не хочемо, щоб знову сталися подібні катастрофи. Як Чорнобиль, так і Фукусіма показали, що немає безпечної ядерної енергії. Тому свідки подій намагаються інформувати нас про дану проблему.

WP_20160407_15_11_07_ProДо нас надійшло послання  від ліквідатора Чорнобильської катастрофи:

«І мертвим, і живим, і ненародженим жителям планети Земля», яке  він передає  своїй внучці.«Я був свідком цих жахливих подій,   брав участь у  ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи  як багато інших ліквідаторів того часу. Я виконував свій обовязок: доставляв поїзди з вантажем у Чорнобильську зону. Я хочу, щоб жодне покоління не зазнало подібної трагедії в жодній країні. Давайте обєднаємо зусилля і будемо захищати наш дім, єдиний дім, в якому ми живемо. (Ліквідатор Чорнобильської катастрофи – Сергій Вигівський»)

Ми всі говоримо в один голос, для того, щоб показати, що ми піклуємося про нашу планету і дякуємо Героям Чорнобиля, які врятували не тільки Україну, а й весь світ.

DSC03885 Ми апелюємо до всього світу:

-Давайте будемо піклуватися про  нашу планету всі разом!

-Ми хочемо зберегти і захистити нашу планету – планету Земля.

-Ми вимагаємо припинити гонку озброєнь.

– Ми хочемо захистити наше майбутнє.

-У нас є  сили, щоб змінити світ.

Окрім екологічних проблем ми страждаємо від війни. Ми звертаємося до всіх розсудливих людей та урядів:  війни, великі і малі потрібно припинити, так як це загрожує життю людей на Землі.

Хоча ми всі різні, але ми – людство – одна сім’я. Ми всі живемо в одному домі – планеті Земля. І нам необхідно усвідомити, що нам потрібно жити в мирі, а не ворогувати.

 Ми шлемо нашим керівникам потужний заклик, щоб зберегти нашу планету.

Ми вимагаємо термінових екологічних, соціальних, економічних і політичних рішень проблем, які впливають на мільярди людей, якщо ми хочемо вижити і жити на нашій планеті!»

DSC03878

Наприкінці зустрічі всі присутні підписали петицію.

Давайте підтримаємо наших вихованців, адже вустами дітей говорить істина. Давайте дослухаємося до їх думок та побажань і спільними зусиллями подолаємо наші проблеми. Адже тільки в єдності наша сила.

Переглянути відео-версію: http://www.youtube.com/channel/UCHxdgScDVbGETfr59kjndCw

Передає Віра Гис – координатор міжнародних програм та проектів ЦСПР населення м. Коростень