Вклоняємось великим тим рокам…

Дата: 02.05.2018 Переглядів: 138

27 квітня 2018 року в с. Ходорів Миронівського району Київської області на Меморіальному комплексі була проведена урочиста церемонія перепоховання 84-х останків воїнів, які загинули в роки Другої світової війни.

Щороку члени пошукової організації «Пошук» Білоцерківського району знаходять все нові і нові непоховані останки солдат, які потім належним чином хоронять в загальній могилі. Цього року було знайдено останки 84-х безіменних воїнів в Миронівському районі. В 1996 році – 58; в 2012  -30; в 2013  – 55; в 2014 – 35; в 2016 – 47. Це тільки однією пошуковою групою. А скільки їх перепоховано з моменту закінчення війни…

У даному заході взяли участь керівництво та представники органів місцевої влади, депутати Верховної Ради України, представники посольства Грузії,  Київської ОДА, депутати Київської облради, начальник відділу з патріотичного виховання та меморіальної роботи Державної служби з питань ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Володимир Мороз, сільські голови, депутати районної ради, представники Всеукраїнської спілки ветеранів війни, учасники бойових дій ІІ світової війни, ветерани Миронівської районної організації ради ветеранів України, ветерани Організації ветеранів України, Київської обласної ветеранської організації, районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Спілки воїнів АТО, пошуковці групи «Пошук» Білоцерківської міської організації «Української Спілки воїнів Афганістану», ПО «Вертикаль», СПГ «Кагарлик» УФП «Пам’ять», кадети Білоцерківського ліцею №2, вихованці військово-патріотичного клубу «Яструб», учні Грушівського НВК, жителі Грушева, Ходорова та гості – ветерани з Харківської, Запорізької областей.

Виступаючі привітали присутніх  з відзначенням 73-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні та 75-річчям з початку бойових дій на Букринському плацдармі,  побажали міцного здоров’я, довголіття та мирного неба над головою. Особливу подяку висловлено ентузіастам групи «Пошук» за їхню наполегливу працю, яка дає можливість увіковічити пам’ять всіх загиблих у роки Другої світової війни.

Під час заходу головою Миронівської адміністрації було передано медаль «За відвагу», якою був нагороджений сержант, командир гарматного розрахунку 1129 стрілецького полку 337 стрілецької дивізії, грузин – Аркадій (Акакія) Долідзе, який, відповідно до архівних даних, загинув 5 вересня 1943 року під час боїв на Букринському плацдармі. Медаль вручили секретареві посольства Грузії в Україні Іраклію Рогаві  для подальшої передачі племінникам загиблого.

Активну участь  у перепохованні останків воїнів взяли Митрополит  Білоцерківський і Богуславський Августин та духовенство району. Після офіційної частини меморіального заходу священики відслужили заупокійну літію і  супроводили домовини з рештками  воїнів  до місця поховання.  Присутні поклали на могили вінки та квіти.

Помолимось за мертвих і живих, за душі тих, кого уже немає, чий голос в нашім серці не затих, хто нашої молитви так чекає. Помолимось за мертвих і живих, помолимось, помолимось за них. Заплакана і свічечки вогонь зігріє душі, дасть молитві сили і квіти з теплим дотиком долонь, осіннім сумом ляжуть на могили. Нехай почують Ясні Небеса, ми віримо в велике воскресіння. Ми молимо воскреслого Христа, щоб душі взяв до світла та спасіння.

Про захід інформує Михайло Крисько, голова правління УФП «Пам’ять», відповідальний секретар Ради Організації ветеранів України.