Володимир Шамрай: “У бійців АТО є ідеї, а в служби зайнятості – можливості”

Дата: 04.03.2016 Переглядів: 593

У Львівському обласному центрі зайнятості 3 березня відбулася зустріч з ініціативною групою демобілізованих армійців на чолі з головним спеціалістом у Львівській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції В. Шамраєм.

Заступник директора ЛОЦЗ О. Іванчук окреслила перелік соціальних послуг у сфері працевлаштування, на які можуть розраховувати колишні бійці. Адже серед присутніх було чимало тих, хто ще не зареєструвався як тимчасово непрацюючий. Окремо зупинилася на аспектах відкриття власної справи шляхом отримання стартового капіталу у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття. Оксана Степанівна наголосила, що майбутні підприємці можуть суттєво зекономити кошти у разі забезпечення роботою малозабезпечених категорій населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, скориставшись компенсацію єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування.

12795552_1145296385480818_5718539273963318705_nБійці уважно слухали та жваво цікавилися можливостями працевлаштування, зокрема, відкриттям власної справи. Хтось поділився задумом разом з побратимами зайнятися агробізнесом. Хтось цікавився можливістю отримати певні пільги на сплату податків, якщо його майбутня фірма забезпечуватиме роботою інвалідів. Деякі колишні учасники АТО ділилися з присутніми мрією відкрити реабілітаційний центр для бійців, що боронили рідну землю на сході країни. Всім їм були надані вичерпні консультації і роз’яснення.

Як зазначив В. Шамрай, в учасників АТО є креативні ідеї щодо розвитку бізнесу й розбудови економіки краю, натомість служба зайнятості має можливості, щоби їх реалізувати. Лише об’єднавши зусилля можна досягнути позитивного результату. А ще Володимир Григорович запропонував проводити такі конструктивні діалоги частіше, бо у хлопців виникає чимало запитань, на які вони можуть почути від фахівців ЦЗ кваліфіковані відповіді.

– Сьогодні відбувся круглий стіл за участі демобілізованих учасників АТО і фахівцями Львівського обласного центру зайнятості. Гостями були енергійні люди які не чекають, що їм мають щось дати, а самі є локомотивами в середовищі демобілізованих. Під час зустрічі було обговорено багато ідей і дано не менше порад щодо їх втілення. Нове бачення, нові горизонти, нові відкриті двері, впевненність у реалізації соціальних проектів з залученням бійців – такі емоції залишились після зустрічі, – говорить Володимир Шамрай,– дякую всім учасникам діалогу, одним – що не зневірились, другим – за фахову консультацію, розуміння та відверту підтримку.

про засідання круглого столу і враження
інформує Ольга Чепіль,
фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою
Львівського обласного центру зайнятості