Всесвітній день вишиванки

Дата: 17.05.2018 Переглядів: 93

Одягнімо, друзі, вишиванки –

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій.

Сьогодні – прекрасний сонячний день. Українська вишиванка крокує по світу.  Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби, приєднався до цієї міжнародної акції також. «Українські вишиванки захоплюють світ» – під такою рубрикою пройшло свято у Центрі. Зібрано максимальну кількість фотографій у вишиванках – і створено яскраве слайд-шоу до Дня вишиванки. Адже ВИШИВАНКА – це наша національна гордість, символ здоров’я  та краси, оберіг щасливої долі та родової пам’яті, що передавалися з покоління в покоління як родинна реліквія.

Вишиванка – не просто одяг, це символ, що об’єднує тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами.

Акція «Всесвітній день вишиванки»  розпочалася у 2006 р., протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська  діаспора  по всьому світу, а також прихильники України.

Минулого року 70 країн світу долучилися до акції «Всесвітній день вишиванки».

Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені вітає всіх з Всесвітнім днем вишиванки, бажає всім гарного настрою, позитивних емоцій.

Бережімо наші традиції, незламний дух нації, єдність – заради досягнення спільної мети. Миру всім нам, спокою, Божої благодаті! Слава Україні!

Сергій Вигівський, директор ЦСПР населення у м. Коростені