Всеукраїнський форум «Ветеран – успішний підприємець» відбувся у Миколаєві

Дата: 12.11.2018 Переглядів: 236

Захисники України, які ще не так давно мужньо захищали свою землю від ворога, днями зібрались у Миколаєві, щоб презентувати свої успішні бізнес-проекти. 9-10 листопада в обласному центрі Миколаївської області відбувся  Всеукраїнський форум «Ветеран – успішний підприємець», спрямований на підтримку ветеранського бізнесу.

Як було зазначено у виступах очільників Миколаївської ОДА,  “такі форуми – перш за все для тих Героїв, які повернулись з війни та перелаштовуються на повсякденне життя”. Відмічалось, що саме Миколаївщина стала новатором і ініціатором програм з підтримки й розвитку власної справи ветеранів-підприємців, що стали прикладом і для інших регіонів країни.

З привітанням до учасників форуму звернувся також заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції В’ячеслав Марченко: “Держава має поступово змінювати методи соціальної допомоги ветеранам. Не «роздавати рибу», а вчити ту рибу ловити та «допомагати придбати вудку». Тому пошук нових методів підтримки створення та розвитку самозайнятості ветеранів є пріоритетною перспективою для держави на найближчий час”.

У дводенний програмі Форуму, окрім презентації проектів, відбулась конференція “Перспективи ветеранського бізнесу України як фактор розвитку держави” та дискусійна панель: “Ідентифікація проблемних питань у реалізації соціального підприємництва”, а гості форуму мали можливість здійснити екскурсії на успішні ветеранські проекти м. Миколаєва.

Так, на форумі миколаївці були представлені вже відомою усім кав’ярнею “Ветерано кава” та ветеринарною клінікою “Велес” Сергія Теслюка. А колишні бійці 79-ї одшбр Віталій Лелюк та Олександр Лебідь презентували свою піцерію та ще одну кав’ярню “Чубата хата”, Дмитро Дуров — підприємство по продажу питної води.

Валерій Бабич з Краматорська пропонує використовувати 3D-принтери для створення самими школярами наглядних посібників для навчання. До речі, полімерну нитку для принтерів він виробляє самостійно. Ігор Калиновський з Київської області створює стрілкові зони для навчання спортсменів та оцінювачів стрілецької справи. Антон Колумбет зі своїм інноваційним тушкованим м’ясом “I’mREADY” та багато інших.

Також були стенди видавництв, типографій, декілька фермерських проектів різного масштабу, житлово-будівельний кооператив побратимів з Житомира, підприємства з виробництва тактичного спорядження.

Як відмічають самі учасники форуму, підтримка ветеранського бізнесу допомагає їм скоріше інтегруватись у мирне життя.

Про подію також написав “Урядовий кур’єр”.