ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА САМОДОПОМОГИ – тим, хто допомагає учасникам АТО і постраждалим громадам

Дата: 07.04.2016 Переглядів: 293

Виконуючи завдання Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції щодо поширення позитивного досвіду соціально-психологічної допомоги бійцям АТО, їх родинам, вимушеним переселенцям та постраждалим громадам, Бородянський центр СПР за підтримки Ресурсного Центру Гурт розпочав П’яту Всеукраїнську Школу самодопомоги. Освоїти новітню ефективну суспільну методику виходу з проблеми через ГРУПУ САМОДОПОМОГИ (ГСД) приїхали зацікавлені учасники з  західних, центральних, північних і східних областей України.

вшсд4JPGПеред від’їздом на місце проведення першої триденної сесії навчання, яке традиційно знаходиться на базі відпочинку у мальовничому лісовому куточку Бородянщини, учасники зібралися в тренінг-холі Центру СПР, щоб познайомитися і окреслити завдання. Їх привітали директор Бородянського ЦСПР Людмила Бойко, голова районної ради Георгій Єрко, головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Юлія Мазур та виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич.

– Побачивши свого часу у польських колег досвід роботи груп самодопомоги, ГУРТ привіз цю ідею до України, – пригадав пан Богдан. – Так сталося, що розпізнали її потенціал, підхопили й адаптували до наших умов якраз у Бородянці – автором і практичним реалізатором ідеї  першої Всеукраїнської Школи самодопомоги став  Олександр Старовойтенко – соціальний педагог Бородянського центру, лідер громадської організації.  РЦ ГУРТ охоче підтримав цю справу, надзвичайно вдалу у форматі розвитку громад. Проте сьогодні (про це говорить живий досвід Бородянського Центру) групи самодопомоги здатні допомогти на місцях у роботі з новими цільовими категоріями, такими як учасники АТО, члени їх родин, вимушені переселенці, постраждалі громади. Щоб скористатися цими технологіями у своїх областях, населених пунктах і приїхали сьогодні учасники 5-ої Всеукраїнської Школи самодопомоги. Хочеться побажати їм реального успіху.

вшсд1Про очікування, які Державна служба пов’язує із поширенням досвіду роботи груп самодопомоги, розповіла учасникам заходу Юлія Мазур: «Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції побачила потенціал соціально-психологічної допомоги нашим цільовим групам через організацію та активну діяльність на місцях груп самодопомоги, оскільки це реальне втілення ініціативи «знизу» – від самих бійців, членів їхніх родин, постраждалих громад. За нами лише невелика підтримка, яка не тягне за собою значних витрат та подолання бюрократичних перепон. Створити сприятливі умови, забезпечити місце для роботи ГСД – цілком до снаги місцевим органам виконавчої влади. А робота самих груп самодопомоги дає надзвичайну віддачу. Так про вагомість досвіду Бородянського центру СПР говорять ті численні зацікавлені дзвінки та заявки, які продовжують надходити на участь у Всеукраїнській Школі самодопомоги».

вшсд6JPGВарто зазначити, що серед тих, хто побажав і отримав щасливу нагоду цього разу освоїти й узяти до свого методичного арсеналу технологію груп самодопомоги, є учасники АТО, лідери громадських об’єднань учасників АТО та волонтери з сумно відомих міст Слов’янськ, Краматорськ, Авдіївка Донецької області,  працівники територіальних секторів Державної служби у Львівській та Полтавській областях, представники мережі центрів соціально-психологічної реабілітації населення Київщини та Житомирщини.

Під час оглядової екскурсії по Бородянському центру СПР гості з цікавістю ознайомилися з діючою моделлю соціально-психологічної та фізичної реабілітації учасника АТО, підтримки його родини, повернення до мирного життя.

Чималу роль у цьому, безперечно, відіграє і діяльність груп самодопомоги. Освоїти цю мало витратну, проте ефективну технологію, гості Бородянщини зможуть на 5-й Всеукраїнській Школі самодопомоги протягом трьох сесій, між якими матимуть змогу зробити перші кроки по створенню ГСД у своїх громадах та спільно з іншими учасниками під час чергових зустрічей проаналізувати свої здобутки і помилки. Побажаємо їм успішного навчання та максимального втілення задуманих планів.

Повідомляє Ельвіра Злобіна, керівник Інформаційно-аналітичної служби Бородянського ЦСПР