Вшанування побратимів

Дата: 14.02.2016 Переглядів: 149

У Колонній залі КМДА 12 лютого відбувся урочистий збір воїнів-афганців, учасників АТО, присвячений 27 річниці виведення військ миротворчого контингенту з Афганістану.

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець. Зараз в Україні — понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч залишилося інвалідами.

фото_керівництвоСеред тих, хто тепло привітав присутніх – воїни-афганці, Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко, Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко, голова громадської організації “Українська асоціація інвалідів АТО” Сергій Тріскач.

На заході були присутні ті, хто пройшов пекло афганської війни, був на Майдані під час Революції Гідності, а потім відправився на схід країни захищати незалежність нашої держави. Разом вони представляли справжнє бойове братерство.

Вечір пам’яті так і називався: “Від Афгану до Майдану”.

фото_МихнюкУ складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів, серед яких і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України легендарний Олег Міхнюк. Пройшовши вогонь Афгану, мужній десантник загинув, боронячи незалежність і цілісність нашої України.

Сьогодні зібралися за одним столом ветерани Афганістану, бійці АТО та майданівці.

фото_нагорода
На вечорі заслуги афганців та бійців АТО перед Вітчизною відмітили нагородами держави та громадських організацій. За загиблих героїв нагороди отримували їх дружини та діти. Нагороду батька отримали і сестри Слободенюк, одна з яких, лариса, працює в Державній службі.

 

фото_Примаченко і сестрифото_син загиблого

На святковому концерті на честь героїв виступили барди В’ячеслав Купрієнко, Леонід Мухін та Ян «Птах», донька ветерна Афганістану – Мар’яна Кудрявченко, дитячий ансамбль «Ладоньки», гурт «Voc-Out»,сестри Адріана та Медея Навруцікі, гурт «Веселі музики». Ведучий заходу боєць нац.гвардії України Костянтин Вінніченко та актриса Алла Загинайко.

фото_концертфото_бардфото з артистами15 лютого схилимо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.