Вшанування воїнів-інтернаціоналістів

Дата: 16.02.2018 Переглядів: 144

Україна урочисто відзначила День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 29-у річницю виведення військ з Афганістану.

Голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергій Червонописький, Київський міський голова Віталій Кличко, народні депутати України, учасник бойових дій в Афганістані Олександр Омельченко, родини загиблих, представники Київської обласної і міської організацій УСВА, учасники антитерористичної операції, завідувач сектору Державної служби в Україні у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ветеран-“афганець” Володимир Примаченко, військовослужбовці, волонтери взяли участь у церемонії покладання квітів до Меморіального комплексу громадянам України, полеглим в Афганістані.

Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих і померлих бойових побратимів.    З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія  настоятель Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблих і ветеранів Афганістану протоієрей отець Сергій Ющик  звершив заупокійну літію біля меморіального комплексу, закликав усіх до миру і порозуміння.

Воїни-інтернаціоналісти зустрілися на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, щоб згадати бойову юність, обговорити сьогоднішні проблеми. Як завжди, була смачна солдатська каша з польової кухні. Присутні також ознайомилися з новими виставками, які нещодавно було відкрито в експозиції «Трагедія та Доблесть Афгану».

17 лютого у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся святковий концерт, на якому виступили ансамбль Міністерства оборони України, гурт «Ташакор» з Білої Церкві, автор-виконавець Леонід Мухін та інші. Воїни-інтернаціоналісти з сім’ями, родини загиблих, волонтери, представники ветеранських організацій оплесками вітали кожен виступ. У теплій, дружній обстановці проходив концерт і в Українському госпіталі для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна».

Святкові заходи на честь 29-ї річниці виведення військ з Афганістану і Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулися в усіх містах України.

фото Євген Шваб