Вшанування загиблих військовослужбовців Нацгвардії

Дата: 29.05.2018 Переглядів: 93

Сьогодні на Донеччині біля селища Червоний Молочар відбувся захід з вшанування загиблих військовослужбовців Нацгвардії України та працівників РМОП «Беркут», які загинули при падіння гелікоптера 29 травня 2014 року.

У траурному мітингу біля Хреста пам’яті Сергія Кульчицького взяли участь керівник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, представники Національної гвардії України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Донецькій області, які поклали квіти до пам’ятного Хреста.

«На цьому місці загинуло 12 чоловік. Кожен з них був сильним та самовідданим, присвятив себе важкій, небезпечній та героїчній професії –  захисту держави. Ще кілька років тому ми не могли собі і уявити, що знову на нашу Батьківщину прийде війна. Люди об’єдналися проти російського агресора, не шкодуючи власного життя захищали Україну. Це і є засвідченням справжнього патріотичного подвигу», – наголосив голова Донецької облдержадміністрації.

Нагадаємо, 29 травня 2014 року гелікоптер Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун, був підбитий із переносного зенітного ракетного комплексу. Трагедія забрала життя 12 воїнів. Серед них – генерал-майор Сергій Кульчицький. Він став першим за всю історію незалежності України генералом, який загинув під час виконання службових обов’язків. На честь загиблого патріота був названий батальйон оперативного призначення Національної гвардії України, який Кульчицький почав формувати із бійців Самооборони Майдану, – батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького. Йому присвоєно звання Героя України, посмертно.