Вирішення питань учасників АТО потребує системного підходу

Дата: 17.02.2016 Переглядів: 205

На засіданні комісії Івано-Франківської обласної ради взялися за створення “системного підходу до вирішення проблем учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та інших осіб, які мають відношення до антитерористичної операції”.

На порядку денному стояли питання щодо системного підходу до вирішення проблем учасників АТО, членів їх сімей, вирішення питань бійців добровольчих батальйонів, які брали участь у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, виконання програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час Революції Гідності та інші.

У засіданні взяли участь депутати облради – учасники комісії, волонтери, громадські активісти, представники громадських об’єднань учасників АТО, керівництво облради, Івано-Франківської ОДА, представник Державної служби України у справах ветеранів війни і учасників АТО.

Представник обласного управління соцзахисту ОДА Олександра Бігун поінформувала присутніх, що в області 5620 учасників АТО, 97 військових з Прикарпаття загинули. Структурні підрозділи ОДА складають соціальні паспорти родин учасників АТО, визначають їхні проблеми. В області 398 поранених учасників АТО, наразі складено 382 паспорти та визначено потреби їхніх родин. “Загалом, на допомогу учасникам АТО та їх родинам у 2015 році було передбачено 6 мільйонів 400 тисяч гривень”, – додала Бігун.

Голова облради Олександр Сич бачить “комплексний підхід у тому, як скоординувати дії усіх служб. Щоб усі, хто причетний до вирішення цих питань, розуміли, за що відповідають. Усе має бути чітко, системно. Ми повинні без затримок вирішувати усі питання учасників АТО”.

На засіданні жваво обговорювалося питання створення координаційного органу, разом із тим наголошено, що ефективно працює Інформаційний центр учасників АТО. Учасники вирішили також рекомендувати ОДА впорядкувати питання координації допомоги учасникам АТО у форматі “єдиного вікна”.

Свою думку з питань статусу бійців добровольчих батальйонів у зоні проведення АТО на сході України висловив головний спеціаліст Державної служби Мирослав Кріль, який поінформував присутніх про порядок надання статусу учасника бойових дій і перелік державних органів, що їх надають. Голова облради висловив думку про важливість визнання учасників на території області, без підтвердження державних пільг, щоб віддати належне героям-добровольцям, які першими пішли на захист Вітчизни і яких не є багато в області – біля 100 чоловік.

Також підіймалися проблемні питання виділення земельних ділянок в місті Івано-Франківськ і деяких районах області щодо їх якнайшвидшого та ефективного вирішення.

Про це повідомляє головний спеціаліст Сектору Державної служби в Івано-Франківській області Мирослав Кріль