Виставка «Неоголошена війна. Волинський рахунок»

Дата: 13.04.2017 Переглядів: 141

12 квітня в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася  виставка «Неоголошена війна. Волинський рахунок», присвячена загиблим в АТО українським Героям.

Присутні мали змогу оглянути експозицію, яка висвітлює хід АТО від перших днів. Представлено матеріали по незаконному референдуму в Криму в 2014 р., трагічні події біля с. Волноваха, де загинули волиняни. Окремий ряд матеріалів присвячений 51 окремій бригаді, 1 батальйону тероборони «Волинь», батальйону «Світязь» та ін., в т. ч. і діяльність добровольчих батальйонів «Айдар», «Азов».

Найціннішими в експозиції є унікальні речі та експонати, що безпосередньо привезені із зони АТО та належали нашим захисникам: тубуси з РПГ, гільзи, форма, нагороди, шеврони, тощо. На виставці представлено макет військового бліндажа, де відтворено побут наших захисників на сході України та колекція прапорів.

Окреме місце на виставці відведено волинським волонтерам та військовим капеланам. Також представлено ряд робіт волинських бійців, які вони створили під час арт-терапії на релігійну тематику.

На відкритті виставки були присутні бійці, рідні загиблих та волонтери. Зокрема, Андрій Бондарчук, який був депутатом ще першого скликання Верховної Ради, і є представником покоління, що пам’ятає Другу світову війну, є дідусем одного з добровольців «Азову», розповів, як сьогодні наші бійці борються за незалежність нашої держави.

Дружина загиблого бійця 51 бригади Віктора Чопко,  Віра теж звернулася до присутніх, адже її родина втратила найдорожче у цій війні. Сергій Зиза, бієць «Світязя», нещодавно повернувся з чергової поїздки в зону АТО, наголосив, що проблема України у тому, що вона довгий час справжнього ворога не визнавала, а називала сусідом.

Спогадами про побратимів поділився і присутній на заході айдарівець Андрій Омельчук, який працює в Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Також про важливу щоденну підтримку бійців говорила волонтер Інна Голдованська (ГО «Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО»), яка сказала, що волонтери розпочали свою діяльність ще на Майдані і продовжують її донині.

На завершення, подарунком для усіх присутніх став виступ бійця АТО, автора та виконавця власних віршів та пісень Юрія Щербика. Він прочитав вірш, присвячений загиблому волинянину Віктору Чопку та виконав пісню.

Автори виставки сподіваються на те, що виставка викличе інтерес у волинян усіх вікових категорій, оскільки висвітлює нашу сучасну історію, яку сьогодні творять українські захисники на сході нашої держави.