Ювілей морської піхоти України

Дата: 29.05.2018 Переглядів: 117

Як ми вже повідомляли, у Національному музеї історії України 26 травня 2018 року відкрилась експозиція  “Вірні завжди! 100 років слави морської піхоти України”, яка присвячена історії становлення та формування сучасної морської піхоти України.

У своєму виступі, з нагоди відкриття,  генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська зазначила, що 100-річчя морські піхотинці святкують від  наказу гетьмана Павла Скоропадського про створення полку морської піхоти у складі Українського флоту. Втім, історія становлення та формування сучасної морської піхоти сягає значно глибше та починається з переможних бойових походів козаків, продовжується у період УНР та за часи сучасної незалежності нашої держави.

Символічним стало те, що у заході взяли участь морські піхотинці кількох поколінь: представники Громадського об’єднання  «Союз морських піхотинців України», які стояли біля витоків створення сучасних підрозділів морської піхоти, морської піхотинці, які у 2014 році, під час анексії Криму, першими з українців відчули агресію чужого війська, та молоді бійці, які боронять нашу Батьківщину   у зоні бойових дій на сході країни.

Експонатами виставки стали  трофеї з зони АТО, документи та нагороди морських піхотинців, особисті речі, які надали військовослужбовці та волонтери, фото- та відеоматеріали.

Участь у заході взяв представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Андрій Штефанюк.