За сприяння ветеранів проведено практичний семінар для психологів

Дата: 05.02.2018 Переглядів: 152

За сприяння та безпосередньої участі соціального партнера Державної служби –Всеукраїнської Спілки ветеранів війни 1 лютого 2018 року у Київському міському палаці ветеранів відбувся психологічний практичний семінар “Подолання стресу через тіло для учасників АТО”.

Захід відкрив Голова Ради ВСВВ, генерал-майор запасу Володимир Попович, який зазначив, що подолання наслідків бойового стресу є актуальною задачею для наших військовослужбовців у зв’язку з бойовими зіткненнями на Сході України.

Перед учасниками семінару виступила психотерапевт Галіт Серебреннік-Хай (Ізраїль), яка на запрошення і за пропозицією ветеранської організації підготувала та провела цей захід.

Окрім військовослужбовців та військових психологів, у залі були присутні фахівці, які працюють з цивільним населенням, адже до організації семінару підключилося партнерське ГО «Простір Безпеки».

Також, у семінарі взяла участь психолог Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації населення, що знаходиться у сфері управління Служби, Ольга Гаркуша.

Учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з основними положеннями та алгоритмами травматерапії Пітера Левіна та знайшли корисні відповіді на низку актуальних  питань:

  • чому дикі тварини ніколи не страждають на ПТСР, хоча їхнє життя проходить у боротьбі та небезпеці?
  • що означають «флешбеки» та як їх враховувати для зцілення наслідків травми?
  • як шукати ресурси для подолання наслідків стресу?

Довідка: Метод Пітера Левіна, американського психотерапевта  – біопсихологічна терапія, спрямована на подолання проблем ПТСР та спирається на найновіші наукові висновки з питань травматології, біології, неврології, психології, теорії прихильності та фізіології, може бути інтегрована у всі терапевтичні методи і опановується по всьому світу. 

«Флешбеки» використовуються в сучасній психіатрії для характеристики одного з феноменів посттравматичного стресового розладу (ПТСР),  який проявляється в раптовій появі в свідомості людини пережитих раніше стресових ситуацій.

Інформація, що розглядалась та обговорювалася під час семінару викликала велику зацікавленість у присутніх та сприяла підвищенню їх професійного рівня.

По завершенні роботи семінару Голова Ради ВСВВ Попович В.В. висловив щиру вдячність  психотерапевту Галіт Серебреннік-Хай за проведений  захід, та вручив їй Подяку Спілки.