Захисників Дебальцевого вшановували на Вінничині

Дата: 21.02.2018 Переглядів: 79

Ніч з 17 на 18 лютого 2015р., безсонна ніч для тисяч сімей в Україні. Трагічні події на плацдармі почалися з втрати Вуглегірська, далі українські військові залишили Нікішине, Рідкодуб. Ключовою втратою стало стратегічно важливе Логвинове, після чого пересуватися трасою Артемівськ-Дебальцеве було вже неможливо. З 00:00 знекровлені, але горді і сильні бійці почали бій за життя не тільки своє, а й всієї держави. Могли здатись в полон. Могли заховатись і проявити слабкодухість. Але взяли в руки зброю і здійснили прорив з оточення, розуміючи, що такий вчинок міг опинитись для всього угрупування смертю.

Українці вибрали шлях воїна і довели, що ми можем робити неможливе, не зважаючи на кількісну перевагу ворога. Останні групи вже виходили зранку, під прицільним і щільним вогнем противнка. Діяли як єдиний кулак. Кожен був зконцентрований по максимуму і не боявся більш нічого, не зважав на дрібні поранення, допомагав тяжкопораненим …

19 лютого 2018 року у приміщенні Вінницької обласної філармонії відбувся захід з вшанування захисників Дебальцевого, організатором якого виступили ГО «Українська асоціація інвалідів АТО» спільно з громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» та ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій».

Під час заходу сімдесят героїв-захисників Дебальцевого нагородили пам’ятними медалями «За оборону Дебальцевого». Героїв привітав заслужений артист України Ян Птах, лауреат міжнародних конкурсів Олександра Стецюк, зразковий оркестр духових інструментів Браїлівського будинку культури. Депутат Верховної Ради України Сергій Кудлаєнко, давній друг і партнер організації, вручив святковий коровай Сергію Тріскачу. Усі артисти, які брали участь у заході, отримали почесні грамоти від ГО «Українська асоціація інвалідів АТО».

Від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції участь у заході взяли головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Олег Дмитрійчук   та головний спеціаліст відділу зв`язків з громадськими об`єднаннями Андрій Маркелов.