Захисники України продовжують справу лицарів Зимового походу армії УНР

Дата: 04.03.2019 Переглядів: 104

Завідувач  Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук взяв участь в організації відвідування  воїнами 28-ї окремої механізованої бригади Меморіалу воїнам армії УНР, спорудженого на честь учасників Першого Зимового походу в ході визвольної війни за незалежність України у 1917-1921 роках.

Цей комплекс  був відкритий у вересні 2018 року на день 265-річчя заснування міста Ананьєва Одеської області, і є першим військовим меморіальним комплексом на честь армії УНР на території Одеської області (відео на сайті Новинарня). Саме в ці дні особовий склад бригади виконував бойові завдання із захисту незалежності Батьківщини.

3 березня жителі громади на чолі з міським головою, волонтери, ветерани АТО/ООС, учнівська молодь тепло вітали своїх захисників та в добрих традиціях української гостинності вручили командиру бригади коровай.

На початку мітингу учасники заходу виконали Державний Гімн України та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про лицарів Першого Зимового походу і воїнів, які загинули на сході України у боротьбі за свободу держави.

Представники місцевої влади розказали гостям про саму ідею та ініціаторів спорудження Меморіалу, авторів, дослідників та будівничих пам’ятника, історичні подробиці про воїнів-земляків, які воювали у складі армії УНР.

Під час свого виступу Микола Сторожук від колективу Служби, воїнів-фронтовиків бригади засвідчив щиру повагу громаді міста, висловив слова вдячності за патріотизм,  відродження національно-патріотичних традицій та виховання учнівської молоді на історичних звитягах воїнів-земляків. «І символічно, що в основу вашого нового нарукавного шеврону бригади покладено елемент ордену «Залізний хрест за Зимовий похід і бої». Це висока відповідальність брати за приклад подвиги лицарів Зимового походу. Ми впевнені, що ви з гордістю і честю його носитимете та примножуватиме славні бойові традиції  українського війська», – сказав представник Служби.

В пам’ять про Лицарів Першого Зимового походу учасники заходу поклали квіти до меморіального комплексу.