“Жити повноцінним життям – можливо”

Дата: 02.06.2016 Переглядів: 207

1 червня представники програм НАТО в Україні та керівництво Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України відкрили першу в Україні ерготерапевтичну кімнату із спеціалізованим реабілітаційним обладнанням та візкову майстерню для обслуговування і ремонту інвалідних візків, придбаних за кошти Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації. Даний центр буде працювати на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

в госпіталіНа відкритті закладу були: голова правління «Української асоціації інвалідів АТО» (громадської організації – соціального партнера Державної служби) Сергій Тріскач та легендарний фельдшер 128 бригади  Вадим Свіріденко. Як повідомив начальник клініки нейрохірургії та неврології відділення відновного лікування госпіталю Ростислав Данилков, упродовж 2014-2016 років послуги відновного лікування у клініці отримало понад 500 осіб.

шевченкоПредставник НАТО Рене Рой зазначив, що під опікою їхньої організації понад 30 трастових фондів. Однак фонд медичної реабілітації для українських бійців вони вважають одним з найважливіших своїх проектів у плані впливу на життя людей.

Тому одним з отримувачів коштів фонду НАТО обрано військовий госпіталь у Львові, адже установа спеціалізується на лікуванні та реабілітації пацієнтів із важкими спинальними травмами.

на кухнеФізичничний терапевт Юлія Амеліна разом із пацієнтами відділення із різними функціональними можливостями в кімнаті ерготерапії навчаються використовувати адаптовану кухню, здобувати навички того, як призвичаїтись до домашніх умов, діяти в повсякденному житті, використовуючи додаткові засоби і адаптовані способи виконання дій, здійснювати самообслуговування, вести активний незалежний спосіб життя. Отже, при різних ураженнях, ерготерапія допомагає людям у повноцінній життєдіяльності, тобто в усьому, чим вони займаються від першої хвилини, як прокидаються зранку, до того моменту, коли засинають.

самодопомогаУ візковій майстерні військового госпіталю параолімпійський чемпіон із пауерліфтингу Павло Козак допомагатиме в налаштуванні візків під спинальних пацієнтів, учасників АТО, щоб  вони могли в подальшому активно користуватись у повсякденному житті. Завдяки такій майстерні інвалідний візок можна підігнати під пацієнта від однієї до восьми годин. А тепер в госпіталі це можна буде зробити простіше, адже поки виконується робота, пацієнт може відпочити у палаті, — розповів спортсмен Павло Козак.

Співпраця продовжується, і вже є попередні домовленості щодо закупівлі ще двох комплектів реабілітаційного обладнання для Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Це буде спеціалізоване обладнання для оснащення кімнати ерготерапії та додаткове відновне обладнання, яке є важливим у процесі реабілітації та відновлення після травм та поранень різного ступеня важкості.

Україна розвивається та змініюється. Сподіваємось, схожі центри незабаром з’являться у кожному регіоні.