Служба контактує з громадськістю безпосередньо

З метою вивчення стану справ та надання практичної допомоги всеукраїнським громадським об’єднанням ветеранів головні спеціалісти відділу соціального захисту ветеранів та зв’язків з громадськими організаціями Cлужби О. Моха, Г. Яструб, М. Щербаков 13 – 14 березня 2014 року відвідали у місцях “прописки” Асоціації ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, Всеукраїнської спілки учасників війни, Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників” (далі – ветеранські об’єднання).

В ході відвідування відбулися змістовні розмови з керівництвом ветеранських об’єднань щодо поліпшення взаємодії членів ветеранських об’єднань з державними органами задля всебічного захисту законних прав та інтересів ветеранів. Так, голова Асоціації ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України Штанько І. В. поінформував представників Служби про ефективну співпрацю з діючими співробітниками органів і установ, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби та про здійснення неупередженого громадського контролю за дотриманням законодавства у сфері виконання покарань.

Голова Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників Кузьмін О. В. розповів про діяльність організації в складний для нашої країни час. Зокрема, відзначив, що за допомогою регіональних осередків в Асоціації організовано збір коштів на підтримку кораблів ВМС України, які знаходяться зараз в Криму та блоковані військами Росії. Асоціації довелося дещо скорегувати плани роботи, але не відмовляється від проведення заходів з патріотичного виховання молоді. Так, 07.04.2014 в приміщені Політехнічного музею відбудеться виставка моделей яхт та кораблів. З 10 по 17 травня заплановано проведення автопробігу за маршрутом Київ – Біла Церква – Суми – Енергодар –
Мелітополь – Луганськ – Київ за участю ветеранів та молоді.

Голова Всеукраїнської спілки учасників війни Воронцов В. Г. підкреслив, що основними завданнями спілки сьогодні є сприяння виконанню вимог законодавства відносно пільг, поліпшення житлових умов, медичного і побутового обслуговування, пенсійного забезпечення ветеранів, героїко- патріотичного виховання серед населення, увічнення пам’яті захисників Батьківщини тощо.

Представники Служби в рамках заходу оглянули приміщення ветеранських об’єднань, ознайомилися зі станом ведення документації, надали методичну допомогу та роз’яснення щодо корегування календарних планів заходів на 2014 рік.

В ході проведеної роботи була нагода ще раз пересвідчитися в тому, що діяльність ветеранських об’єднань повною мірою відповідає меті їх створення, керівні органи діють злагоджено та у відповідності до чинного законодавства, центральний апарат ветеранських об’єднань достатньо підготовлений та матеріально-технічно забезпечений. Зауваження з боку представників Служби2 здебільшого стосувалися формування календарних планів, змісту заходів та планів роботи, порушення термінів надання звітів до Служби.

Типова проблема, яку відзначали голови ветеранських об’єднань, полягала у недостатньому та несвоєчасному фінансуванні поточних заходів, що негативно впливає на якість їх проведення та результативність.