19-у окрему ракетну бригаду привітали з 20 річницею

Дата: 10.11.2017 Переглядів: 196

9 листопада 19-а окрема ракетна бригада, що дислокується у Хмельницькому, відзначила своє двадцятиріччя. У святкових заходах взяли участь військовослужбовці бригади, керівництво міста, ветерани та учасники АТО. Про це повідомляє головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО  Микола Климюк.          

Днем створення ракетної частини офіційно вважається 9 листопада 1997 року.

Головне призначення бригади – здійснення високоточного вогневого ураження противника на тактичну глибину побудови його бойових порядків шляхом нанесення групових та поодиноких ракетних ударів по військах та важливих об’єктах, а при діях на приморському напрямку – для ураження ударних угрупувань флоту противника, його воєнно-морських баз, портів, морських десантів.

Як говорив начальник Генерального Штабу ЗС України Віктор Муженко, Збройні Сили України досить інтенсивно використовували комплекси «Точка-У» проти російських терористів та підрозділів регулярної російської армії на території України. Перші випадки використання комплексу стались під час боїв за Савур-Могилу в серпні 2014 року. За два роки війни всього було випущено близько ста ракет комплексу «Точка-У» з різними бойовими частинами для виконання різних завдань.

У серпні 2014 року, після масованого вторгнення російських регулярних військ на територію України, у зв’язку з недосяжністю об’єктів противника для інших вогневих засобів під час виходу українських військ з оточення під Іловайськом, Генеральним штабом була задіяна далекобійна артилерія. Саме вона підтримувала українські підрозділи, що виходили, створюючи «вогневий коридор». Удари було заплановано уздовж маршруту висування підрозділів по місцях ймовірного розташування противника (панівні висоти, кургани, перехрестя доріг тощо). Вогонь відкривався за викликом. В ході цього були виконані порядка 12 групових та поодиноких ракетних ударів з використанням від 1 до 4 установок «Точка» і приблизно 15 вогневих ударів РСЗВ «Смерч» з використанням від 1 до 3 бойових машин.

За цей час змінилося багато і в державі, і в самому військовому підрозділі, але незмінним залишилося одне – віддані своїй справі військовослужбовці, що без страху та сумніву йдуть захищати країну. Сьогодні у лавах бригади вже служать навіть її ровесники.

“Завжди з гордістю кажу, що 19 ракетна бригада дислокується у Хмельницькому, – зізнається міський голова Олександр Симчишин. – Коли дізнаюся про успішні артилерійські операції на сході України,  точно знаю, що до них доклалися і наші хлопці. Приємно вітати зі святом колектив, який дійсно заслуговує найкращих слів!”

Очільник міста подякував військовим за мирне небо над нашими головами та побажав усім довгоочікуваної перемоги у війні.