22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2019 Переглядів: 48

Саме цього дня 1941-го року війна увірвалася в юність наших дідів і прадідів, мов чорний смерч. Підпалила квітучу землю, затьмарила міста і села.

Біль від спогадів з часом стає меншою й не такою пекучою. Та історична віддаленість допомагає усвідомити масштабність минулих трагедій, провести паралелі з сучасністю, зрозуміти, що насправді тоді відбувалося. І на часі зробити це саме зараз, коли на сході України триває збройний конфлікт.

Скільки б не змінювалось поколінь на землі, вони повинні знати, які втрати понесли учасники Другої світової війни, якою ціною була здобута перемога над нацистською Німеччиною і які муки та страждання спричинила війна й німецькому народу також.

Сьогодні ми схиляємо голови перед усіма загиблими у найбільшій в історії людства війні, згадуємо всіх полеглих.

У цей день ми не можемо не поклонитися й солдатам української армії, що стримують ворога на Сході, і з болем у серці згадуємо імена молодих хлопців, наших співвітчизників, які загинули, захищаючи Україну.

Той народ, який не пам’ятає своєї історії, не має права на майбутнє. З історії ми черпаємо досвід, вона робить нас мудрішими й застерігає від помилок.

Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього…

Колектив Державної служби України

у справах ветеранів війни та учасників

антитерористичної операції