3 грудня 2017 року Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 01.12.2017 Переглядів: 687

3 грудня 2017 року Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який  встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї  ООН 14 жовтня 1992 року.

 

 

 

 

Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

На сьогодні рівень інвалідізації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю в Україні проводиться з 1993 року (Указ Президента України № 566/93 від 27.11.1993), а з 1995 року встановлене його щорічне відзначення (Указ Президента України № 678/2015 від 3 грудня 2015 року).

В рамках відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю Державною службою України у справах ветеранів війни заплановане 04.12.2017  з 10:00 проведення Дня відкритих дверей  за участю бійців, з числа учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус інваліда війни.

Під час проведення заходу:

 

проведення зустрічі з керівництвом Служби з метою вирішення нагальних питань соціального захисту інвалідів з числа учасників АТО;

 

надання методичної допомоги, консультування осіб з інвалідністю з числа учасників АТО щодо вирішення питань, пов’язаних із здійсненням протезування та реабілітації;

 

надання друкованої продукції з питань протезування та реабілітації.

 Також з 29 листопада по 3 грудня включно Національний музей Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12) в рамках програми «Музей без бар’єрів» у співпраці з Доступно.UA та за ініціативи «Вікенд необмежених можливостей» запрошує відвідати інтерактивно-дискусійний проект «безБАР’ЄРНЕ мистецтво», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.

Лише на 5 днів зали музею перетворяться на справжній лабіринт з випробуваннями! Щоб ознайомитись із творами мистецтва, відвідувачам доведеться на власному досвіді:

 

відчути, як сприймають світ люди із порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату,

 

подолати бар’єри, з якими стикається маломобільна група людей, оскільки серед цієї групи був або буде кожен із нас (це батьки з малюками, велосипедисти, літні люди і особи з травмами чи навіть просто з габаритним багажем).

Виходь із зони комфорту! Відчуй, як сприймають мистецтво та світ люди з інвалідністю. Приходь в музей та покажи, які випробування ти здатен здолати заради мистецтва.

Деталі за адресою: http://museumshevchenko.org.ua/post.php?id=1141

У приміщенні Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12)  пройде «Форум інклюзивності: простір, доступний для всіх».  На форум запрошуються люди з інвалідністю, батьки маленьких дітей, велосипедисти та всі, хто бажає зробити місто комфортнішим, ніж воно є зараз, а також представники влади та закладів, установ й інших публічних місць.

Головна ціль – показати, що інклюзивний простір – це інтерес кожного, незалежно від стану здоров’я та способу життя.

3 грудня  Національний музей Тараса Шевченка також святкує другу річницю заснування ініціативи Доступно.UA. Бажаючі запрошуються на святкування.

Для участі у заході просимо зареєструватися – https://goo.gl/forms/a0L7Py8n6S2F05JE3
Виступи будуть супроводжуватися перекладом на жестову мову.

Деталі за адресою: http://museumshevchenko.org.ua/post.php?id=1140

Центральною спеціалізованою бібліотекою для сліпих ім. М. Островського (м. Київ, Печерський узвіз, 5 (ст. м. Кловська) 3 грудня 2017 року о 12:00 у читальному залі традиційно відзначатиметься Міжнародний день людей з інвалідністю. У програмі заходу знайомство з Львівською бібліотекою для незрячих, яка в цьому році відсвяткувала своє 55–ліття, невеличка вікторина про нашу бібліотеку, концерт активних читачів Київської та Львівської бібліотек, а також учасників художньої самодіяльності Обухівського УВП УТОС.

Деталі за адресою: http://csbs.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=348:2017-11-24-11-03-10&catid=56:2010-11-22-12-01-38&Itemid=96

Крім того, агенціями Організації Об’єднаних Націй в Україні спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та рухом ТАК МАЄ БУТИ започаткована ініціатива до Міжнародного дня людей з інвалідністю «Рух за сучасне суспільство, в якому комфортно всім». Метою ініціативи є усвідомлення широким загалом актуальності питань доступності середовища та побудова сучасного суспільства, в якому хочеться жити кожному.

Деталі за адресами: http://naiu.org.ua/news-naiu/, https://www.weekend.ud.org.ua/