75 річниця визволення Хмельницького від німецько-фашистської окупації

Дата: 25.03.2019 Переглядів: 106

25 березня виповнилося 75 років від дня визволення міста Хмельницького від нацистських окупантів. З нагоди цієї особливої дати представники влади та громади Хмельницького вшанували світлу пам’ять героїчних хмельничан.

Керівництво області та ветерани поклали вінки та квіти до меморіалу загиблих воїнів, віддаючи шану нашим батькам, дідам і прадідам, хто ціною життя в жорстокій битві виборював нашу свободу.

Разом із усіма хвилиною мовчання вшанував пам’ять визволителів міста і головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору  Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Климюк.

Як говорили виступаючі, хмельницька земля поклала на вівтар звільнення від нацизму життя понад 250 тисяч найкращих синів і дочок, а для 30 тисяч воїнів, дітей різних народів стала місцем вічного відпочинку. Нацисти розстріляли і замучили 478 тисяч військовополонених і мирних жителів, 117 тисяч юнаків і дівчат були насильно вивезені до німецького рейху у фашистське рабство.

Спогадами про героїчні сторінки визволення  міста від нацистів поділився з молоддю ветеран Другої світової війни Григорій Сергійович Атаманюк, кавалер 4-х медалей «За відвагу», Почесний громадянин міста Хмельницького.