А. Дерев’янко: Міжнародна конференція викликала зацікавленість

Дата: 04.06.2015 Переглядів: 510

2 червня у Центральному Будинку Офіцерів Збройних Сил України відбулась перша Міжнародна конференція з питань комплексної допомоги учасникам бойових дій в Україні у поверненні до мирного життя.

Конференція проводилась Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції спільно з Благодійним фондом ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та Фондом Девида Лінча (США) за підтримки та сприяння Офісу зв’язку НАТО в Україні.

Як відмітив один з модераторів заходу, Голова Служби Артур Дерев’янко, конференція викликала зацікавленість у науковців, міжнародних організацій, бізнесових структур, інститутів громадянського суспільства, благодійних організацій, журналістів.

До речі, на конференцію акредитувалися понад двадцяти представників ЗМІ, які були представлені такими відомими виданнями і телеканалами, як Укрінформ, УНІАН, УНН, газети “Бізнес”, The New York Times, ТСН “1+1”, “ТОНІС”, “ICTV”, “5 канал”, Телеканал 24 новини, Телеканал UBR, РБК-Україна, Телеканал “112 Україна”, Українське радіо та інші.

DSCN0085На конференцію завітали також представники OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine, член Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії “Європейська Україна” д-р Хок, який під час Революції Гідності представляв ООН, інших міжнародних організацій.

До учасників з вітальним словом звернулись Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко, Міжнародний Директор по Україні Фонду Девіда Лінча (США) доктор Кінгслі Брукс, Керівник проекту NSPA в Україні (Агенція НАТО з забезпечення) Василь Литвинчук,, Голова Благодійного фонду ветеранів війни та учасників АТО Сергій Михайленко, Директор Інституту психології імені Г.С. Костюка академік Сергій Максименко.

DSCN0086Вони висловили впевненість у правильному шляху України щодо спільних з громадськими і міжнародними організаціями програм і проектів, що стане надійною платформою для впровадження проектів з допомоги учасникам бойових дій, насамперед, демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

Виступаючі учасники конференції, яких було понад двадцять, презентували свої проекти з реабілітації учасників АТО. Своїм досвідом щодо проблем психологічної реабілітації поділилися Дасті Бакслі, морський піхотинець США, фахівець з психологічної допомоги учасникам бойових дій та Ешлі Дінс, Віце-президент “Всесвітньої організації науковців за мир”, США.

Неабияку зацікавленість викликали проекти щодо створення і розвитку центрів реабілітації, представлені громадськими і благодійними фондами з Харкова, Дніпропетровська, Києва. Свої погляди на проблеми відновлення психічного здоров’я та протезування постраждалих бійців АТО висловили представники співорганізатора – Благодійного фондом ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ГО “Життя без меж”, Благодійного фонду “Крок на зустріч” та інші. Про можливості протезування постраждалих бійців АТО в Угорщині говорила представник компанії Revita-Group Kft, м. Ніредьхаза Світлана Петренко. Всі представлені проекти були достатньо обґрунтовані і, головне, мали на меті адресну допомогу кожному бійцю.

Конференція показала, що зроблено важливий крок задля об’єднання та систематизації зусиль державних і громадських організацій України щодо здійснення комплексної допомоги постраждалим в збройних конфліктах комбатантам за сприяння міжнародних організацій та їх досвіду.

З проектами, представленими учасниками конференції, можна ознайомитись нижче:

 Інформаційна система до Міжнародного проекту психологічної реабілітації

Проект навчального центру психологічної допомоги

Проект центрів коплексної реабілітації Українське капеланство

Фонд Благодать_англ

Центр медико–психологічної реабілітації КОМПАС Кіровоград