Арсеній Яценюк: “Завдання української держави – вшанувати кожного ветерана”

Дата: 16.04.2015 Переглядів: 477

«Завдання української держави – вшанувати кожну людину, продемонструвати історичну справедливість того, що відбувалося 70 років тому, і не допустити повторення таких трагічних і жахливих подій, які відбувалися в минулому столітті», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 16 квітня, на засіданні організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

www.kmu.gov.uaАрсеній Яценюк підкреслив, що 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі припадає на той час, коли Російська Федерація почала здійснювати проти України військову агресію: «Історія розпорядилася дуже драматично. 70 років тому ми плече в плече боролися з нацизмом, і воювали, і перемогли. А зараз Російська Федерація, яка разом з Україною перемагала в Другій світовій війні, розпочала військову агресію проти української держави».

Відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом, за словами Глави Уряду, «є не тільки історичним, але й дуже знаковим».

Він наголосив, що людські й матеріальні втрати України під час Другої світової війни – це 40% загальних втрат колишнього Радянського союзу. Населення України після Другої світової війни зменшилося на 14 мільйонів.

Глава Уряду підкреслив, що необхідно гідно відзначити 70-ту річницю перемоги над нацизмом і «вшанувати кожного ветерана Другої світової війни, кожного, хто воював».

Уряд України виділив із державного бюджету 882 мільйона гривень на виплати ветеранам та учасникам Другої світової війни до 8 та 9 травня. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 16 квітня, на засіданні організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Він зазначив, що інваліди І групи і особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають найбільшу грошову допомогу – 2835 гривень. Допомогу отримають також, зокрема, учасники війни та члени сімей загиблих.

Участь в  засіданні організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни взяв член Оргкомітету Голова Служби Артур Дерев’янко.