Бородянський ЦСПР: школа самодопомоги дає реальні результати

Дата: 14.11.2018 Переглядів: 97

Учасник бойових дій з Бородянщини, ветеран першої хвилі мобілізації, Олексій Зінченко у ролі волонтера-експерта поділився власним досвідом та історіями побратимів про позитивні зміни у житті, яких вдалося досягти завдяки участі в групі Школи самодопомоги при Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби.

За його глибоким переконанням, у Бородянському центрі він отримав розуміння й підтримку і тепер не шкодує часу й сил, допомагаючи виходити з особистої кризи іншим побратимам.

 

Його приклад став ключовим аргументом «за» для тих слухачів 7-ї Школи самодопомоги, яким не вдалося з першого разу запустити роботу групи самодопомоги. А це «домашнє завдання» від стартової сесії у жовтні було не з простих, адже тема цьогорічного осіннього навчання – «Психосоціальна підтримка захисників України». Тож учасники презентували свій досвід у створенні груп самодопомоги саме для атовців, родин загиблих вояків, для волонтерів та фахівців у сфері психології, які працюють з ветеранами АТО.

А запропонований організаторами тренінг із креативного інжинірингу життя та щастя додав у арсенал учасників ВШСД ще один ефективний інструмент проти особистого вигоряння. За словами організатора і координатора Всеукраїнської Школи самодопомоги Олександра Старовойтенка, за три дні другої сесії не залишилося жодного питання від учасників, яке б не стало предметом обговорення. А як відомо, саме формат груп самодопомоги дає можливість людині побачити свою проблему з усіх можливих боків та швидше знайти шлях до її вирішення.

На третю сесію учасники привезуть готові моделі власних груп самодопомоги та проведуть майстер-класи по впровадженню методик самодопомоги для учасників АТО у своєму регіоні.