Бородянський центр СПР допоміг учасникам АТО запустити соціальний проект

Дата: 07.09.2016 Переглядів: 240

Днями у містечку Бородянка відбулася подія, вагомість якої, мабуть, не осягнули до кінця навіть самі її організатори – в недалекому минулому воїни АТО, а нині засновники першого в регіоні соціального проекту, спрямованого на соціально-психологічну реабілітацію демобілізованих  бійців та їх адаптацію у мирному житті через творчу самореалізацію у справжній чоловічій професії. Бородянський центр СПР, що діє під егідою державної служби у справах ветеранів та учасників АТО, став надійним партнером колишнім бійцям у створенні соціального підприємства Арт-майстерня «СВС», яке фактично виросло із Групи самодопомоги.

Арт-майстерня «СВС», що розшифровується як «Створи Власний Світ», – окрім того, що вже на сьогодні стала місцем основної роботи для 4 мужніх, цілеспрямованих і надзвичайно творчих представників когорти демобілізованих бійців АТО, налаштована на залучення інших побратимів до активного суспільного життя через працевлаштування та забезпечення стабільного фінансового доходу.Бородянський центр СПР6

Коли бачиш ексклюзивні світильники, підставки, елементи декору, що завдяки майстерності получилися із звичайних побутових речей, які вже відслужили свій вік, стає зрозумілим, – без замовлень хлопці не залишаться. Проте головною метою свого соціального підприємства колишні бійці АТО Віталій Івахненко, Сергій Михальченко, Олександр Петришин та Дмитро Покидько визначили – покращити соціальну інтеграцію і якість життя людей, долю яких змінила участь у антитерористичній операції на сході України, через забезпечення їх професійними навичками і можливістю працювати; забезпечити особистісну самореалізацію, повернення до активного повноцінного життя, працевлаштування, гармонізацію родинних відносин шляхом створення й діяльності арт-майстерні.

Бородянський центр СПР2Хлопці ставлять перед собою завдання навчити «новобранців» таким чоловічим професіям як  коваль, газо-електро зварювальник, столяр тощо. При цьому не забувають і про соціально-психологічну реабілітацію через арт-терапію, заходи, що гуртуватимуть сім’ї навколо спільного художнього проекту, який приноситиме додатковий заробіток в сімейний бюджет. А поширювати напрацювання арт-майстерні планують, організовуючи виставки, аукціони та благодійні акції – як модель самоорганізації та відродження.

Про все це дізналися гості заходу, серед яких були учасники АТО з родинами із різних населених пунктів району, а також голова районної ради Г.М. Єрко, голова Бородянської РДА О.Г. Янковий, Бородянський селищний голова О.В. Сахарук, депутат Київської облради Г.Г. Єрко, директор районного центру зайнятості С.А. Колосовський, гості із Великобританії – партнери Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО у благодійних проектах родина Джон, представники преси й громадськості.

Хтось із них вже простягнув руку допомоги організаторам цього соціального проекту учасників АТО, хтось задекларував свою готовність підтримувати їх гідне починання. Тож у святковій піднесеній обстановці спеціальними ножицями по металу було розрізано символічну стрічку, яка, враховуючи специфіку заходу, була також із металу.

Бородянський центр СПР розгорнув свій намет Мобільної психологічної служби і провів інформаційну роботу серед бійців останньої хвилі демобілізації, які прийшли на презентацію проекту побратимів. Тут вони на живому прикладі побачили, як довірливі стосунки, що їх поступово вибудовував Центр соціально-психологічної реабілітації з учасниками бойових дій, переросли у реальне партнерство й принесли такий унікальний результат.

Бородянський центр СПР5Справді, від моменту першої робочої зустрічі в кабінеті директора Бородянського центру СПР Людмили Бойко, на яку хлопці принесли лише несформовані ідеї, більше схожі на мрії, й отримали міцну професійну підтримку команди фахівців, – минуло лише 2 місяці! Погодьтесь, дуже короткий термін, аби втілити мрії в життя. Проте, Арт-майстерня «СВС» запрацювала і вже отримала серйозні замовлення від місцевої громади. Тож від душі бажаємо організаторам соціального проекту учасників АТО Арт-майстерня «СВС» реалізації задуманого, творчих успіхів і надійних партнерів та помічників!