Чехія пам’ятає своїх визволителів від нацизму

Дата: 13.11.2015 Переглядів: 166

Міністерство оборони Чеської Республіки в особі військового аташе посольства Чехії в Україні пана полковника Павла Келбла, спільно з Всеукраїнською Спілкою ветеранів війни, організували та провели нагородження ветеранів війни України, які під час Другої світової війни брали участь у визволенні Чехословаччини від гітлерівського нацизму ювілейною медаллю «70 років закінчення Другої світової війни». Протягом місяця цю почесну нагороду отримали понад сорок ветеранів війни, які проживають у різних регіонах України.

IMG_1628Треба сказати, що багато учасників боїв за звільнення Чехословаччини від нацизму є давніми і активними членами ВСВВ. Лише у Києві таких ветеранів війни проживає понад 15 осіб. І військовий аташе посольства Чехії в Україні п. Павел Келбл, разом з представником ВСВВ полковником запасу Михайлом Камінським, знайшли можливість відвідати цих ветеранів війни за місцем їх проживання. Урочисто вручили літнім людям, яким уже дев’яносто і більше років заслужену нагороду, поспілкувалися з ними у домашній обстановці про їхню участь у воєнних подіях семидесятирічної давнини, сфотографувалися на добру пам’ять.

IMG_0948

Ветеранам війни, які проживають не в столиці, а в інших регіонах України Всеукраїнською Спілкою ветеранів війни була оперативно організована відправка ювілейної медалі та вітального листа спеціальною поштовою бандероллю, керівниками регіональних осередків ВСВВ організовано урочисте вручення іноземної нагороди.

IMG_1618

Принагідно Голова Ради ВСВВ генерал-полковник у відставці Володимир Воронцов зі свого боку щиро привітав ветеранів, нагороджених почесною нагородою Чеської республіки «70 років закінчення Другої світової війни» з цією визначною подією, побажав їм міцного здоров’я, родинного благополуччя та оптимізму.