Членів родин учасників АТО навчали писанкарству

Дата: 22.04.2019 Переглядів: 73

Традиційно, вже кілька років поспіль, напередодні Великодніх свят у Соціально-психологічному центрі м. Славутич, що належить до сфери управління Служби, проходять майстер-класи з розпису яєць до Великодніх свят.

Заняття, які проводять фахівці Центру, дають реальну можливість доторкнутися до народної спадщини українського народу, відчути душу українців. Адже писанкарство дуже давній вид народного українського мистецтва, який не втратив актуальності й донині.

У квітні протягом двох тижнів члени родин учасників АТО та всі охочі спробували себе у писанкарстві. Їм були надані необхідні інструменти для розпису яєць: писачки, фарби та свічки. Обираючи на свій смак візерунки, орнаменти та кольорову гаму, діти та дорослі створювали крапанки та писанки.

Цьогоріч спеціалісти Центру були запрошені до військової частини м. Чернігова для проведення майстер-класу з писанкарства для членів сімей учасників АТО. Кожен учасник майстер-класу по завершенню тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро вірив, що вона принесе йому щедрість, чистоту почуттів, здоров’я і добробут.

У народі кажуть: «Світ існує доти, поки живе писанка». Тож продовжуймо тисячолітні традиції наших предків і не забуваймо наскільки багатою є українська культура.