День закінчення Другої світової війни

Дата: 02.09.2015 Переглядів: 389

Сьогодні у Парку Вічної Слави відбулося урочисте покладання вінків та квітів до Пам’ятника Невідомому Солдату на честь закінчення Другої Світової війни і вшанування воїнів, які віддали своє життя за світле майбутнє нашої країни.

2015-09-02-772У заході взяли участь Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко, представники Київської міської державної адміністрації, всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів, громадськість.

Новое изображение

Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині (за токійським часом) був підписаний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі». Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Однозначний факт – це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої.

Цей історичний Акт про капітуляцію підписали з боку переможців: Кузьма Дерев’янко, генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Брюс Фрезер – адмірал Великобританії; Честер Німіц – адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції ; канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв та інші.
З боку Японії Акт підписали начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору.

Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох і довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.

З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться!