Харків віддав шану пам’яті захисникам України

Дата: 17.10.2017 Переглядів: 186

14 жовтня 2017 року біля каменю на майбутньому місці пам’ятника учасникам АТО голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична разом з військовими, ветеранами АТО, духовенством та громадськістю взяла участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України.

«У 14 жовтня символічна історія. Ми сьогодні відзначаємо кілька дат, пов’язаних з багатовіковою історією боротьби українського народу за незалежність і за свободу своєї держави, – звернулася Юлія Світлична до учасників заходу. – Сьогодні ми схиляємо голови перед героїчними подвигами тих, хто боровся протягом усього періоду становлення і завоювання незалежності нашої держави». Вона висловила щирі слова подяки тим, хто служить на кордонах оборони нашої держави, ветеранам АТО та зауважила, що наші воїни  завжди готові прийти на допомогу своїй  країні, щоб захистити мир і свободу.

Про основні традиції  козацтва – об’єднання, воля, сила, гідність, братерство – говорили виступаючі. Любов до своєї країни – це те, що нас завжди рятує, завжди приносить нам перемогу.

Квіти від  рідних, бойових побратимів, волонтерів та керівництва області поклали і на Алеї Слави до могил 34 українських бійців.

Алею Слави на 18-му кладовищі в Харкові створили всього за кілька літніх місяців. Ідея привести в порядок могили воїнів АТО і об’єднати їх в алею належала голові Всеукраїнського об’єднання сімей загиблих і зниклих без вести захисників України Марині Поляковій та засновнику ГО «Східний корпус» Анатолію Сидоренко.

Заступник голови ОДА Михайло Черняк відзначив, що створення Алеї Слави стало результатом об’єднання зусиль громадськості та влади.«Сьогодні ми віддаємо данину поваги тим героям, які поховані на цій алеї. Нашим землякам, харків’янам, які віддали найдорожче, що є у людини, – життя – заради того, щоб ми могли жити під мирним небом, могли розвивати нашу область і нашу Україну. Їх жертовність вимагає від нас відповідальності. Ми зобов’язані шанувати пам’ять цих людей і на їх прикладі вчити дітей, ростити майбутні покоління », – сказав Михайло Черняк, звертаючись до всіх присутніх на заході.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Харківській області Олексій Єрьоменко разом із учасниками  заходу вшанував пам’ять всіх захисників України, які загинули в боротьбі за нашу державу.