Хмельничани вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

Дата: 11.04.2018 Переглядів: 103

11 квітня світова спільнота вшановує пам’ять в’язнів фашистських концтаборів, відзначаючи Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Сьогодні до монументу жертвам нацизму, що розташований на місці, де у роки Другої світової війни був концентраційний табір для військовополонених «Шталаг – 355», вшанувати пам’ять загиблих та покласти квіти прийшли представники влади області, міста, ветерани, духовенство, небайдужі громадяни. Про це повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Хмельницькій області Микола Климюк, який теж був присутній на заході.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя у боротьбі з нацистською навалою та помолились за упокій їх душ.

Довідково:

У січні 1942 року в передмісті Проскурова (нині – Хмельницький), на східній околиці міста (сучасний мікрорайон Ракове на території колишнього військового містечка) був створений німецький табір для військовополонених періоду Другої світової війни «Шталаг – 355» (нім. Stalag 355).

Повернутися з концтабору «Шталаг–355» живим було майже неможливо.

Умови в таборі були нелюдські, щодня там помирало біля 800 людей. Годували полонених двічі на день: вранці видавали близько 100 грамів сурогатного хліба, в обід — черпак баланди. Баланда готувалася з немитих овочів, зібраних на сусідньому полі, що призвело до епідемії шигельозу (тоді так називали дизентерією), що забрала життя великого числа військовополонених. Через антисанітарні умови у таборі почав лютувати і епідемічний висипний тиф. Деякий час у таборі утримувалися євреї, вивезені згодом для знищення. Обслуговуючим персоналом у таборі працювали поліцаї, для охорони табору були також задіяні румунські солдати.

У грудні 1943 всіх військовополонених відправили до Німеччини.

На даний час на місці розташування «Шталаг–355» встановлено монумент пам’яті жертв нацизму, загиблим у таборі.