Коростенький ЦСПР: на допомогу постраждалим

Дата: 18.09.2018 Переглядів: 49

13 вересня у м. Житомирі відбувся тренінг на тему: «Виявлення постраждалих осіб від торгівлі людьми» в рамках Проекту щодо поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

У заході взяла участь провідний фахівець із соціальної роботи Центру соціально-психологічної реабілітації  населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби. Адже, саме ЦСПР м. Коростень є учасником Проекту як установа, що надає соціальну, психологічну, інформаційну, просвітницьку допомогу постраждалим особам, зокрема учасникам АТО, членам їх сімей, ветеранам війни, внутрішньо переміщеним особам, іншим особам, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій та/або зазнали впливу життєво небезпечних чи психотравмуючих подій, потрапили в кризову життєву ситуацію. Всі ці категорії населення стикаються з різними життєвими проблемами, у тому числі, і з проблемою торгівлі людьми.

Тренінг проводився з метою розробки практичних заходів з виявлення постраждалих осіб від торгівлі людьми в різних соціальних групах.  Присутні ознайомилися з основними ознаками злочину «торгівля людьми», з практикою роботи ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» («ЖІКЦ») щодо виявлення постраждалих від торгівлі людьми (ПТЛ), морально-етичними принципами у роботі з постраждалими, презентували індивідуальні напрацювання.

Нагадаємо, що Проект реалізується на замовлення Міністерства соціальної політики, за сприяння ОБСЄ, фінансової підтримки уряду Канади та  діє до 2019 року. На сьогодні Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми, зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. Тому вкрай важливе інформування і підвищення обізнаності населення з цих питань. Партнерство, покладене в основу всіх заходів Міжнародної організації з міграції (МОМ) із протидії торгівлі людьми та пожвавлення співробітництва між різними установами, є ключем до ефективних дій, спрямованих на протидію торгівлі людьми в Україні та зміцнення національного внеску та відповідальності у цій сфері.

Центр вдячний організаторам тренінгу – Голові правління ГО «ЖІКЦ», координатору Проекту в Житомирській області Ірині Бабенко, тренеру Марії Климчук, асистенту проекту Наталії Малиновській.

Про захід інформує провідний фахівець із соціальної роботи ЦСПР, координатор міжнародних програм та проектів – Віра Гис